Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

تعمیر پکیج بوتان

تعمیر پکیج بوتان در کرج و تعمیرات پکیج بوتان در تهران توسط مجموعه فنی و متخصص فاینال تکنیک، نمایندگی مجاز تعمیرات پکیج بوتان و  تعمیرات لوازم خانگی انجام میشود. پیشنهاد می‌کنیم برای تعمیر پکیج بوتان خود به مجموعه ما مراجعه کنید چراکه مجموعه فاینال تکنیک با داشتن شعبه‌های مختلف در سراسر تهران و کرج باعث میشود تا در سریع ترین زمان ممکن تعمیرکار به منزل شما مراجعه کند

یک دلیل دیگری که می‌توانید به فاینال تکنیک اعتماد کنید وجود متخصصین و تکنسین‌های این مجموعه است که آموزش‌های لازم و کاربردی در جهت تعمیرات محصولات برندهای مختلف را دیده‌اند و با تشخیص درست که مشکل از کجاست خیلی راحت، سریع و صرفه جویی در زمان و هزینه تعمیرات شما را انجام می‌دهند

نکته سومی که فاینال تکنیک را از دیگر مجموعه‌ها برتر می‌کند این است که فاینال تکنیک دارای 22 سال تجربه کاری در زمینه تعمیرات لوازم خانگی در برندهای مختلف مانند پکیج بوتان است و این تجربه باعث میشود تا با روند تغییرات برنامه‌های داخلی لوازم خانگی الخصوص پکیج بوتان و … آشنا باشد و تعمیر پکیج بوتان را مناسب با برنامه‌ای که شرکت در آن قرار داده است انجام دهند.

در آخر هم شرایط هزینه تعمیرات فاینال تکنیک بسیارمناسب است و تمام تلاش خود را میکند تا با تعمیر قطعات مشکل دار هزینه شما را به حداقل برساند.

برای ارتباط با کارشناسان فاینال تکنیک میتوانید از سه طریق شماره تلفن، فرم درخواست و دایرکت اینستاگرام اقدام کنید.

شماره تماس فاینال تکنیک

شماره تماس فاینال تکنیک

فرم درخواست تعمیر فاینال تکنیک

finaltechnic instagram

تعمیر پکیج بوتان در کرج

مجموعه فاینال تکنیک با داشتن شعب مختلف برای خدمات تخصصی خودش در تهران و کرج کمک و تعمیرات پکیج بوتان در منازل شما را بسیار آسان کرده است.

شرکت بوتان یک شرکت کاملا ایرانی است در زمینه دستگاه‌های گرمایشی مانند آبگرمکن، رایداتور، پکیج دیواری فعالیت می‌کند. شرکت بوتان در سال 1332 توسط محمود خلیلی با هدف توزیع گاز مایع شکل گرفت که پس از مدتی با موفقیت‌های مهم و بزرگ رو به رو شدند و در حال حاضر 11 میلیون از خانواده‌های ایرانی از محصولات بوتان استفاده ‌می‌کنند.

این موفقیت‌ها و این آمار زیاد و بزرگ استفاده از محصولات بوتان نشان این است که شرکت بوتان از قطعات خوب و تکنولوژی به روزی استفاده می‌کند و از کیفیت بالایی برخوردار است.

باوجود تمامی توضیحات عنوان شده پکیج بوتان مانند هر محصول از هر برندی ممکن است دچار خطا و مشکل شود که برای برطرف کردن و تعمیر پکیج بوتان خود نیاز به یک تعمیرکار حرفه‌ای بوتان دارید. قبل از اینکه برای تعمیر پکیج بوتان خود با یک تعمیرکار حرفه‌ای و متخصص در این زمینه تماس بگیرید نیاز است که تا حدی با خود پکیج بوتان، مشکلات مختلف، نحوه تعمیر پکیج بوتان و … آشنا شوید که در ادامه توضیحات مختصری جهت آشنایی شما با پکیج بوتان و تعمیرات آن آورده‌ایم.

تعمیر پکیج بوتان

راهنمای تعمیر پکیج بوتان

بعد از چند وقت استفاده از پکیج بوتان ممکن است ایراداتی در آن دیده شود که نیاز به تعمیر داشته باشد. استفاده زیاد از پکیج، نگهداری نادرست و یا موارد دیگر باعث ایجاد مشکلاتی در پکیج بوتان می‌شود که نیاز به تعمیر پکیج بوتان است. این مشکلات می تواند گرم نشدن آب،آب ریزش و نشتی، سر و صدای زیاد و یا روشن نشدن آن باشد.

گاهی اوقات مشکلات کوچک را خودمان می‌توانیم حل کنیم ولی در برخی مواقع نیاز به فردی متخصص است تا پکیج را به صورت اصولی تعمیر کند. تیم متخصص ما همواره آماده‌ی خدمت رسانی به شما عزیزان است تا با بررسی و سرویس پکیج بوتان مشکلات آن را متوجه شود و تعمیر پکیج بوتان شما را برعهده بگیرند.

برای اینکه در همان ابتدا که مشکل را مشاهده می‌کنید بهترین و موثرترین کار را انجام دهید تا خسارت بیشتری به پکیج ایران رادیاتور شما وارد نشود ادامه مقاله را مطالعه کنید تا با راهنمای تعمیر پکیج بوتان بتوانید بهترین کار را انجام دهید تا خسارت کمتری به پکیج شما وارد شود.

پکیج بوتان مانند پکیج ایران رادیاتور دارای دو نوع معایب است:

 • معایبی که توسط برد شناسایی نشده و هیچ گونه کد خطایی ظاهر نمیشود.
 •  معایبی که توسط برد شناسایی شده و با کد خطا بر روی پکیج اعلام میشود.

که باید آشنایی اندکی به هر دو نوع داشته باشید. در ابتدا به توضیحات مختصری درباره معایبی که هیچ گونه کدخطایی در پکیج ظاهر نمیکنند پرداخته‌ایم.

پیشنهاد مطالعه :  تعمیر پکیج ایران رادیاتور در تهران- سرویس پکیج ایران رادیاتور

رفع معایب پکیج بوتان

برای رفع معایب پکیج بوتان، آن هم معایبی که توسط کدخطا به شما نمایش داده نمی‌شوند باید اطلاعاتی درباره ساختار شماتیک پکیج و نحوه عملکرد قطعات آن‌ها بدانید تا بتوانید آن را شناسایی کنید.

 • بی کیفیت بودن جنس رادیاتورها در پکیج بوتان
 • معیوب بودن شیر سه راهه در پکیج بوتان
 • خرابی کلید حرارتی در پکیج بوتان
 • کم شدن دقت NTC در پکیج بوتان
 • پایین بودن فشار بار در پکیج بوتان
 • عیب یابی مناسب نبودن دما در پکیج بوتان

مناسب نبودن دما در رادیاتور دلایل متعددی دارد که با توضیحات مختصری آورده شده است.

 • کوتاه بودن شعله در پکیج بوتان

ممکن است افت فشار گاز شهری باشد(معمولا در زمستان و یخبندان اتفاق میافتد) که در این صورت میبایست شعله از طریق شیر کنترل گاز تنظیم شود.

 • گرفتن هوا در سیستم پکیج بوتان

گرفتن هوا در رادیاتورها و سیستم لوله کشی باعث سرد شدن قسمتی از رادیاتور ها خواهد شد که در این صورت باید شیر رادیاتوری که سرد است را باز بگذارید و سایر رادیاتورهای گرم را ببندید و شروع به هواگیری رادیاتور سرد نمایید سپس درجه بار را روی ۲ تنظیم کرده و دستگاه را روشن کنید. در صورت برطرف نشدن مشکل برای تعمیر پکیج بوتان خود با مجموعه فاینال تکنیک تماس بگیرید.

 • نیمه باز بودن شیرهای شوفاژ

زیر تمام شوفاژ دیواری ها ۵ عدد شیلنگ قرار دارد در حالت عادی و در زمستان همه شیرهای زیر دستگاه باید به صورت کامل باز باشد. لازم به ذکر است باز بودن شیر به این معناست که دسته آن کاملا به صورت ممتد و موازی شیر قرار گرفته باشد.

 • خراب بودن پمپ پکیج بوتان

تعمیر پکیج بوتان

گاهی اوقات وجود اشکال در پمپ سیرکولاسیون باعث وجود این مشکل خواهد شد مشکلاتی مانند سوختن پمپ پکیج بوتان، جام شدن پمپ، لقی روتور پمپ که البته معمولا بیشتر روی پمپ ویلو اتفاق میافتد و … البته گاهی مشاهده شده بسته بودن ایرونت هواگیری پمپ نیز باعث این مشکل میشود در صورت مشاهده تمامی این مشکلات برای تعمیر پکیج بوتان خود با ما در تماس باشید.

 • رسوب گرفتن مبدل صفحه‌ای پکیج بوتان 

رسوب گرفتن مبدل ثانویه در سیستم‌های گرمایشی دو مبدل که هم باعث گرم نشدن آب مصرفی خواهد شد و هم یکی از علل گرم نشدن رادیاتور میباشد.

 • کثیف شدن توری صافی برگشت در پکیج بوتان

دقت کنید تمام دستگاه های شوفاژ دیواری باید دارای صافی برگشت باشند دلیلش هم این است که داخل سیستم رادیاتورها همیشه پر از خاک و برآده و ماسه میباشد که این آشغال ها همه داخل رادیاتور بوده و چون عملکرد پمپ به این طریق است که آب سیستم شوفاژ را به سمت دستگاه مکش میکند در صورت نداشتن صافی در مسیر برگشت قبل از دستگاه به‌راحتی وارد مبدل میشوند و مشکلات عظیمی را برای شما به وجود می‌آورد.

 • استاندارد نبودن لوله کشی رادیاتورها

در صورتیکه لوله کشی رادیاتورها پیچ و خم زیادی داشته باشد یعنی زانو زیاد استفاده کرده باشند، قطر لوله‌ها را غیر اصولی کوچک کرده باشند و در کل لوله کشی غیر استاندارد صورت گرفته باشد با این مشکل روبرو خواهید بود که برای برطرف کردن آن و تعمیر پکیج بوتان خود با ما در تماس باشید.

 • جابه جا بسته شدن شیلنگ‌های شوفاژ

دقت کنید یکی از دلایل اصلی گرم نشدن رادیاتورها همین است برای برطرف کردن این مشکل اول بدنه رادیاتور را لمس کنید و ببینید اگر قسمت پایین رادیاتور داغ‌تر از بالاست یعنی شیلنگ‌ها جا به جا بسته شدند و باید این مشکل برطرف شود.

تعمیر پکیج بوتان مدل اپتیما

گفته شد که یک مدل دیگر از عیب یابی پکیج بوتان استفاده از کدهای خطایی است که در سیستم خود پکیج تعریف شده است تا در صورت مشاهده آن‌ها مشکل پکیج خود را متوجه شوید و در صورت نیاز برای تعمیر پکیج بوتان خود با مجموعه فاینال تکنیک تماس بگیرید. یک تفاوتی که این نوع عیب یابی با عیب یابی بدون کدخطا دارد این است که کدهاخطا در مدل‌های مختلف پکیج بوتان متفاوت است که در ادامه به معرفی کدهای خطا پکیج بوتان در دو مدل اپتیما و cr424 پرداخته‌ایم.

تعمیر پکیج بوتان مدل اپتیما

کدهاخطا پکیج بوتان مدل اپتیما

چراغ سبز ثابت:

در این حالت مشعل روشن است.

چراغ سبز چشمک زن ۱ ثانیه روشن ۵ ثانیه خاموش:

دستگاه در حالت استند بای ( آماده به کار) و عدم تقاضا قرار دارد.

چراغ سبز چشمک زن ۰/۵ ثانیه روشن و ۰/۵ ثانیه خاموش:

 • اشکال در پرشر آب (تا ده دقیقه) و سپس چراغ قرمز ثابت میشود
 • اشکال در پرشر دود ( تا ده دقیقه) و سپس چراغ قرمز ثابت میگردد
 • در حالت زمستانه وقتی آب به دمای تعیین شده میرسد
 • قطع بودن ترموستات اتاقی در حالت زمستانه
پیشنهاد مطالعه :  تعمیر پکیج بوش تهران-تعمیرات پکیج بوش bosch

چراغ سبز چشمک زن سریع:

آماده انجام به کار است ولی دستوری دریافت نکرده است.

چراغ قرمز چشمک زن:

قطع بودن ترموستات (کلید حرارتی دچار مشکل شده است)

چراغ قرمز ثابت:

 • NTC گرمایش قطع است
 • عدم تشکیل شعله
 • ترموستات دود قطع است (در پکیجهای بدون فن)

چراغ زرد چشمک زن:

حالت حد اکثر توان گرمایشی در کلید انتخاب فصل فعال شده است

چراغ زرد ثابت:

NTC مصرف قطع است

در صورت مشاهده هرگونه مشکل برای تعمیر پکیج بوتان خود با ما در تماس باشید.

کدهای خطا پکیج بوتان مدل cr424

کد خطای E1 مدل Cv424i:

عدم تشکیل و یا تشخیص شعله
ابتدا از باز بودن شیر ورودی گاز اطمینان حاصل نمایید سپس دقت کنید آیا بعد از جرقه شیر گاز باز میشود یا خیر . برای اینکار میتونید شیلنگ گاز زیر پکیج را باز کنید و هنگام جرقه با دهان عمل دمش را انجام دهید و متوجه خواهید شد آیا شیر مسیر را باز میکند یا خیر . اگر نکرد بوبین شیر کنترل گاز را عوض کنید و اگر باز کرد با باز کردن درب محفظه احتراق و ریست مجدد اقدام به بررسی مشکل نمایید . دقت کنید آیا جرقه به درستی در جای خودش میخوره یا خیر و در کل ببینید اصلا شعله تشکیل میشود یا خیر اگر شعله روشن شد و بعد از چند ثانیه خاموش شد مشکل را در یون تشخیص شعله بررسی نمایید .

کد خطای E2 مدل Cv424i:

فعال شدن کلید حرارتی و یا ترموستات ۱۰۵ درجه
این مشکل میتونه به علت خرابی کلید حرارتی و یا گیرپاژ بودن و معیوب بودن پمپ سیرکولاسیون صورت گیرد و مشکل در عدم گردش صحیح آب در مدار سیستم میباشد که میبایست با دقت بررسی شود

کد خطای E3 مدل Cv424i:

اشکال در پرشر دود و مجموعه فن
در صورت بروز این مشکل ابتدا اقدام به دوشیلنگه کردن پرشر هوا کنید و در صورت عدم رفع مشکل ونتوری فن را بررسی کنید که آشغال نگرفته باشد و یا شکسته نشده باشد و داخل شیلنگ پرشر را تمیز کنید و در نهایت در صورت عدم رفع مشکل پرشر هوا را تعویض و تست کنید

کد خطای E5 مدل Cv424i:

قطعی یا خرابی سنسور مدار گرمایش، اقدام به تعویض و تست دستگاه نمایید.

کد خطای E6 مدل Cv424i:

قطعی یا خرابی سنسور مدار مصرفی، اقدام به تعویض و تست دستگاه نمایید.

کد خطای E7  مدل Cv424i:

وصل بودن پرشر دود قبل از روشن شدن فن

کد خطای E8 مدل Cv424i:

اشکال در حسگر دمای محیط خارجی

کد خطای E9 مدل Cv424i:

رسیدن دمای گرمایش به بالای ۹۵ درجه، امکان خرابی و یا جام بودن پمپ پکیج.

کد خطای E13 مدل Cv424i:

اشکال نرم افزاری برد بررسی شود احتمالا نیاز به تعویض برد وجود دارد.

کد خطای E15 مدل Cv424i:

اشکال در پرشر دود و مجموعه فن، اقدام به تعویض پرشر نموده در صورت عدم رفع مشکل شیلنگ و ونتوری فن چک شود.

کد خطای E17 مدل Cv424i:

قطعی یا عمل نکردن و یا خرابی ترموستات دود در پکیج های بدونه فن

کد خطای E25 مدل Cv424i:

یخ زدگی مبدل حرارتی اصلی

کد خطای E27 مدل Cv424i:

اشکال در کلید حداقل فشار بار دستگاه بوسیله شیر پرکن که در زیر پکیج قرار گرفته است { برای مشاهده آن حتما باید خم شوید و زیر پکیج را ببینید } را باز کرده عقربه فشار بیاد روی ۱/۵ سپس کامل ببندید.

کد خطای E29 مدل Cv424i:

اشکال در برق رسانی به شیر کنترل گاز

کد خطای E99 شوفاژ دیواری Cv424i:

عدم تشخیص فن دار و یا بدون فن بودن پکیج توسط برد کنترل ریست کنید و فیش های روی برد را چک کنید و سیم فن را روی برد چک کنید.

باتوجه به توضیحات داده شده درصورت بروز هرکدام از مشکلات برای تعمیر پکیج بوتان خود با ما در تماس باشید.

هزینه تعمیر پکیج بوتان در غرب تهران

برای دریافت خدمات سرویس و تعمیرپکیج بوتان و دیگر لوازم خانگی این شرکت در تهران و کرج می‌توانید از راه های ارتباطی زیر با مشاورین این نمایندگی تماس حاصل نمایید. دقت داشته باشید در هنگام تماس بطور دقیق تمام جزئیات مشکل پکیج خود را بیان نمایید تا بتوانند کامل تر شما را راهنمایی نمایند.

با خیال راحت می‌توانید به تعمیرکاران پکیج بوتان فاینال تکنیک اعتماد کنید.

شماره تماس فاینال تکنیک

شماره تماس فاینال تکنیک

درباره محمد رضی زاده

دیدگاه بگذارید

avatar
  تصویب  
Notify of
Call Now Buttonارتباط مستقیم با تعمیرکار