Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

تعمیر کولر گازی بوش

تعمیر کولر گازی بوش یکی از تخصص‌های تکنسین‌های مجموعه فاینال تکنیک است. برای آشنایی با تعمیرات تخصصی کولر گازی بوش توسط مجموعه ما مقاله را دنبال کنید.

از کار افتادن و یا خراب شدن کولر گازی بوش، یک اتفاق به شدت غیر قابل تحمل در هوای گرم تابستانی‌ است و متاسفانه به خاطر رعات نکردن موارد درست ایمنی و جدی نگرفتن سرویس های سالانه باعث می‌شود تا شما نیاز به تعمیر کولر گازی بوش خود داشته باشید.

گاهی ممکن است به خاطر شرایط ناگهانی که در آن قرار می‌گیرید تعمیر کولر گازی بوش خود را به یک فرد غیر حرفه‎ای بسپارید که چنین کاری ممکن است باعث شود آسیب بیشتری به کولر گازی شما وارد شود، چراکه عدم آگاهی و تجربه کافی در زمینه تعمیرات کولر گازی بوش ممکن است خسارات بیشتری را برای شما به بار بیاورد، پس تحت هیج شرایطی تعمیر کولر گازی بوش خود را به افراد کارنابلد نسپارید.

مجموعه فاینال تکنیک با 22 سال سابقه کاری در زمینه تعمیر و سرویس کولر گازی بوش به عنوان نمایندگی تعمیرات کولر گازی بوش در تهران وکرج در خدمت شماست تا با کمک متخصصین با تجربه خود تعمیر کولر گازی بوش شما به بهترین نحو در منزل خودتان انجام شود.

برای ارتباط با کارشناسان ما از سه طریق تماس تلفنی، پرکردن فرم درخواست کولر گازی در سایت و دایرکت اینستاگرام می‌توانید اقدام کنید.

شماره تماس فاینال تکنیک

فرم درخواست تعمیر فاینال تکنیک

finaltechnic instagram

تعمیر کولر گازی بوش

اگر ساکن تهران و کرج هستید، برای تعمیر کولر گازی بوش کافی است با ما تماس بگیرید تا در کوتاه ترین زمان ممکن مشکل شما برطرف شود، اما خالی از لطف نیست آشنایی با کولر گازی و مشکلات آن داشته باشید تا آگاهی نسبی به مشکلات و تعمیرات کولر گازی بوش داشته باشید.

شرکت بوش در سال 1886 بوسیله روبرت بوش در شهر استونگارت تاسیس شد. این شرکت بر پایه فناوری ایجاد شد که با برنامه ریزی دقیق و تولیدات پی در پی توانست لقب بزرگ‌ترین تأمین‌کننده لوازم خودکار در جهان را بدست آورد. این شرکت توانست با فعالیت در حوزه فناوری‌های خودکار و صنعتی، کالاهای مصرفی، لوازم خانگی، فناوری‌های ساختمانی در سال ۲۰۱۰ فروشی معادل ۴۷٬۵ میلیارد یورو داشته باشد. فاینال تکنیک یکی از نمایندگی های تعمیرات بوش در زمینه تعمیرات لوازم خانگی با 22 سال سابقه کار است. کافی است به تکنسین های درجه یک ما اعتماد کنید و تعمیر وسایل برقی خود را به ما بسپارید. شماره تلفن نمایندگی تعمیرات کولر گازی بوش در باکس زیر قرار گرفته است.

شماره تماس فاینال تکنیک

آموزش تعمیرات کولر گازی بوش

برای آشنایی با مشکلات کولر گازی بوش بهتر است که تمامی موارد را مطالعه کنید تا در صورت بروز مشکلات این چنینی بهترین اقدام را انجام دهید.

کولر گازی بوش روشن نمیشود.

قبل از هر چیز بهتر است ریموت کنترل کولر گازی را بررسی کنید، ممکن است ریموت خراب شده باشد و یا اشکال از باطری های آن باشد. در هر صورت اولین کار می تواند تست ریموت کنترل کولر گازی باشد. اگر ریموت و باطری ها سالم بودند به سراغ فیوز مدار سیستم کولر میرویم. در صورتی که فیوز سالم باشد و جریان مدار قطع نشده باشد حتما مشکلی در خود کولر هست که برای رفع آن و تعمیر کولر گازی بوش خود با ما تماس بگیرید.

کولر گازی بوش خاموش نمی شود.

کولر شما باید پس از مدتی کارکرد، برای چند دقیقه خاموش گردد. این خاموشی های گاهگاهی لازم است اگر کولر گازی یکسره کارکند ممکن است مشکلی در فن کولر باشد. فن ترموستات را بر روی درجه خاموش قرار دهید و ملاحظه کنید که دستگاه خاموش می‌شود یا خیر در صورت بروز مشکل برای تعمیر کولر گازی بوش خود با کارشناسان ما تماس بگیرید.

تعمیر کولر گازی بوش

چرا کولر گازی بوش خنک نمی‌کند.

اگر کولر گازی شما خنک نمی کند، ابتدا فیلتر هوا را تعویض کنید. در صورتی که مشکل شما همچنان برقرار است، امکان دارد عیب از ترموستات دستگاه باشد. اگر ترموستات نیز سالم است، احتمالا مشکل به کلیت عملکرد کولر گازی بوش شما مربوط می شود و ممکن است مربوط به برد الکترونیکی، فن و موتور فن کولر نیز باشد. در نهایت بهتر است برای رفع علت کم شدن پرتاب باد کولر گازی و خنک نکردن آن با تکنسین متخصص تعمیرات کولرگازی بوش تماس بگیرید و یا مقاله مرتبط با دلایل خوب سرد نکردن کولر گازی را مطالعه کنید.

تعمیر فن کولر گازی بوش.

اگر فن داخلی کولر گازی شما کار نمی‌کند، ابتدا بررسی کنید که چیزی داخل آن گیر نکرده باشد. سپس فیلتر هوا را بررسی کنید. اگر کویل اواپراتور و مسیر خنک کننده یخ زده بودند، اجازه دهید که یخ ها کامل آب شوند و سپس بررسی کنید که فن کار می‌کند یا نه. به احتمال زیاد اجزای داخلی فن مانند تسمه یا حتی موتور دچار ایراد شده‌اند. در صورتی که همچنان مشکل وجود دارد، شما به یک تعمیرکار متخصص برای سرویس و تعمیر کولرگازی بوش خود نیاز دارید.

تعمیر کمپرسور کولر گازی بوش.

کار نکردن کمپرسور کولر گازی بوش ممکن است به دلیل سوختگی یکی از سیم های اتصال باشد و یا ممکن است ایراد از جانب یک خازن استارت باشد و نهایتا خود کمپرسور معیوب باشد.برای بررسی ایتدا شارژ مبرد رو چک کنید کویل های کندانسور را نیز تمیز کنید و خازن را بررسی نمایید. در نهایت اگر کمپرسور فعال نشد باید تعویض شود و یا خود کمپرسور توسط یک متخصص تعمیر شود، برای تعمیر کولر گازی بوش خود با ما در تماس باشید.

پیشنهاد مطالعه :  تعمیر ماشین لباسشویی بوش در تهران - تعمیرات لباسشویی بوش (Bosch)

فرآیند خنک سازی کولر یکنواخت نیست.

آیا یکی از اتاق‌ها سردخانه و دیگری تبدیل به سونا شده است؟ این امر یکی از مشکلات رایج کولر گازی است که بهتر است برای برطرف نمودن سریعتر این مشکل، مواردی را قبل از تماس با تکنسین چک کنید. ابتدا مطمئن شوید که عایق بندی ها تغییر نکرده باشند  معمولا غیر یکنواخت بودن هوای محیط ناشی از وجود درز و شکاف در عایق بندی خانه و یا درزگیرها است. همچنین ممکن است یکنواخت نبودن هوای خانه مربوط به ایرادات سیم کشی و اتصالات باشد. حتما سیم کشی ها و اتصالات را چک کنید و از نبود قطعی، سوختگی و یاموارد دیگر مطمئن شوید در صورتی که تمام موارد گفته شده درست بودند برای بررسی و تعمیر کولر گازی بوش خود با فاینال تکنیک تماس بگیرید.

تعمیر کولر گازی بوش

کولر گازی بوش روشن و خاموش می شود.

در صورتی که کولر گازی بوش شما پشت سرهم روشن و خاموش می‌شود، نشانه ای از وجود مشکلی مهم در دستگاه است. به احتمال زیاد، قسمت کندانسور کثیف و یا مسدود شده است و نیز ممکن است اواپراتور کثیف باشد. هردو بخش را جهت وجود هرگونه مسدودیت و گرفتگی بررسی کنید. بعلاوه کل کولر گازی را تمیز کنید تا هرگونه کثیفی و مواد زائد از بین روند اگر مشکل برطرف نشد برای تعمیر و سرویس کولر گازی بوش خود با ما تماس بگیرید و یا فرم درخواست تعمیر را پر کنید.

تعمیر نشتی کولر گازی بوش.

چکه کردن‌ها و نشتی‌ها در کولر گازی دلایل متعددی دارد که  گرفتگی لوله یا فیلتر، وجود درز و شکاف در لوله تخلیه آب ، از بین رفتن عایق دور لوله های مبرد کولر گازی و … جز مهم‌ترین دلایل این اتفاق هستند. ابتدا این موارد را بررسی کنید. در صورتی که قادر به تشخیص محل دقیق نشتی نبودید باید با تعمیرکار متخصص برای تعمیرات تخصصی کولر گازی بوش خود تماس بگیرید.

تعمیر ترموستات کولر گازی بوش.

ممکن است بسیار پیش آمده باشد که دمای دلخواهی را برای کولر گازی تنظیم کرده باشید، اما در نهایت آنچه که می بینید با تنظیمات شما متفاوت باشد معمولا این مشکل حاکی از این است که ترموستات دستگاه به درستی کار نمیکند و ایراد دارد. البته ممکن است که ترموستات پس از کالیبره شدن نیز دوباره از حالت تنظیم خارج شده و کالیبراسیون مجدد لازم باشد. در این مواقع می توانید کالیبراسیون مجدد را انجام دهید تا مشکل شما برطرف گردد. توصیه بهتر این خواهد بود که ترموستات قدیمی خود را با مدل‌های دیجیتال تعویض کنید. ترموستات‌های دیجیتالی از دقت و کیفیت بالاتری برخوردار بوده و مشکل تغییر کالیبراسیون را ندارد و یا برای تعمیر کولر گازی بوش خود با ما تماس بگیرید.

تعمیرات تخصصی کولر گازی بوش غرب تهران

تعمیر کولر گازی بوش در غرب تهران توسط شعبه و نمایندگی ما در غرب تهران انجام می‌شود.

مشکلات کولر گازی بوش به این صورت هستند که یا بر اساس مشکلاتی که ممکن است به وجود بیاید نشانه‌های متفاوتی دارند که توضیحات مختصری درباره آن‌ها داده شد و یا جدا از آن کدهای خطایی دارند که با نشان دادن آن‌ها بر روی صفحه نمایشگر کولر شما میتوانید متوجه مشکل کولر گازی بوش خود شوید.

تعمیر کولر گازی بوش

لیست کدهای خطا کولر گازی اینورتر بوش

از آنجایی که کولر گازی بوش در مدل‌های مختلف و سری های متنوع ساخته شده است، طبیعی است که کدهای‌ خطا هر سری در کولر گازی بوش متفاوت باشد به همین منظور یک توضیحی مختصری درباره ارورهای کولر گازی بوش در مدل‌های مختلف آورده‌ایم.

ارور E0 کولر گازی بوش

علت ارور E0 و تعمیر کولر گازی بوش: پارامتر EEPROM در یونیت داخلی کولر گازی بوش خطا داده است.

کدخطا E1 کولر گازی بوش

علت ارور E1 و تعمیر کولر گازی بوش: ارتباط یونیت های داخلی و بیرونی کولر گازی بوش دچار مشکل شده است.

ارور E2 کولر گازی بوش

علت ارور E2 و تعمیر کولر گازی بوش: تشخیص سیگنال صفر عبوری دچار خطا شده است.

ارور E3 کولر گازی بوش

علت ارور E3 و تعمیر کولر گازی بوش: سرعت فن یونیت داخلی کولر گازی بوش از کنترل خارج شده است

ارور E4 کولر گازی بوش

علت ارور E4 و تعمیر کولر گازی بوش: سنسور دمای اتاق یونیت داخلی T1 مدار باز یا اتصال کوتاه شده است.

کدخطا E5 کولر گازی بوش

علت ارور E5 و تعمیر کولر گازی بوش: سنسور دمای کویل اواپراتور T2 در کولر گازی بوش مدار باز یا اتصال کوتاه شده است.

ارور EC کولر گازی بوش

علت ارور EC و تعمیر کولر گازی بوش: نشتی مبرد در کولر گازی بوش تشخیص داده شده است.

ارور F0 کولر گازی بوش

علت ارور F0 و تعمیر کولر گازی بوش: محافظت جریان بیش از حد جریان با مشکل روبرو شده است.

ارور F1 کولر گازی بوش

علت ارور F1 و تعمیر کولر گازی بوش: سنسور دمای هوای محیط T4 مدار باز یا اتصال کوتاه شده است.

کدخطا F2 کولر گازی بوش

علت ارور F2 و تعمیر کولر گازی بوش: سنسور دماي کویل کندانسور T3 مدار باز يا اتصال كوتاه شده است.

ارور F3 کولر گازی بوش

علت ارور F3 و تعمیر کولر گازی بوش: سنسور دمای تخلیه و خروجی کمپرسور T5 مدار باز یا اتصال کوتاه شده است.

ارور F4 کولر گازی bosch

علت ارور F4 و تعمیر کولر گازی بوش: پارامتر EEPROM در یونیت بیرونی کولر گازی بوش خطا داده است.

کدخطا F5 کولر گازی بوش

علت ارور F5 و تعمیر کولر گازی بوش: سرعت فن یونیت بیرونی کولر گازی بوش از کنترل خارج شده است.

ارور P0 کولر گازی بوش

علت ارور P0 و تعمیر کولر گازی بوش: IPMعملکرد نادرستی دارد یا حفاظت جریان بیش از حد قوی IGBT دچار مشکل شده است.

ارور P1 کولر گازی بوش

علت ارور P1 و تعمیر کولر گازی بوش: حفاظت ولتاژ بیش از حد و یا حافظت ولتاژ پایین کولر گازی بوش دچار مشکل شده است.

پیشنهاد مطالعه :  نمایندگی تعمیرات بوش در تهران

ارور P2 کولر گازی بوش

علت ارور P2 و تعمیر کولر گازی بوش: حفاظت دما بالای ماژول IPM یا قسمت بالای کمپرسور در کولر گازی بوش دچار مشکل شده است.

ارور P3 کولر گازی bosch

علت ارور P3 و تعمیر کولر گازی بوش: درجه حرارت محیط در یونیت بیرونی کولر گازی بوش کم است.

 • در حالت گرمایش، زمانی که درجه حرارت یونیت بیرونی کولر گازی بوش برای یک ساعت کمتر از -13 درجه فارنهایت (-25 ℃) است، صفحه نمایش یونیت داخلی کولر گازی بوش ارور E3 را نمایش می دهد.
 • اگر درجه حرارت یونیت بیرونی کولر گازی بیشتر از -7.6 درجه فارنهایت (-22 ℃) برای 10 دقیقه باشد و کمپرسور برای یک ساعت متوقف می شود یا درجه حرارت یونیت بیرونی کولر گازی بوش بالاتر از 23 درجه فارنهایت (-5 ℃) برای 10 دقیقه باشد، سپس یونیت کولر گازی بوش به کار خواهد برگشت.

کدخطا P4 کولر گازی بوش

علت ارور P4 و تعمیر کولر گازی بوش: درایو کمپرسور اینورتر در کولر گازی بوش خطا داده است.

ارور P5 کولر گازی بوش

علت ارور P5 و تعمیر کولر گازی بوش: مد یونیت های داخلی کولر گازی بوش مشکل پیدا کرده اند (تنها چند منطقه ای)

کد خطا E0 (یونیت داخلی) / F4 (یونیت بیرونی) کولر گازی بوش

تراشه اصلی PCB در یونیت داخلی یا یونیت بیرونی کولر گازی بوش فیدبک از تراشه EEPROM دریافت نمی کند.

علت و رفع کد خطای E0 (یونیت داخلی) / F4 (یونیت بیرونی) کولر گازی بوش:

 • نصب نامناسب در سیم کشی کنترل از راه دور در یونیت داخلی و بیرونی یا سیم کشی ولتاژ خطوط بوقوع پیوسته است.
 • PCB معیوب است.

ارور E1 کولر گازی بوش

یونیت داخلی فیدبک از یونیت بیرونی کولر گازی بوش در طول 110 ثانیه دریافت نمی کند و این شرایط چهار بار به طور مداوم اتفاق می افتد.

علت و رفع کد خطای E1 کولر گازی بوش

 • نصب نادرست سیم کنترل یونیت داخلی یا یونیت بیرونی
 • تداخل الکترومغناطیسی
 • PCB در یونیت داخلی یا یونیت بیرونی کولر گازی بوش خطا داده است.

کد خطا E2 کولر گازی بوش

هنگامی که PCB فیدبک سیگنال عبوری را برای 4 دقیقه دریافت نمی کند یا فاصله زمانی سیگنال عبوری صفر غیر عادی است.

علت و رفع کد خطای E2 کولر گازی بوش

 • اتصالات کولر گازی بوش اشتباه است.
 • PCB معیوب و خطا دار است.

کد خطا E4 / E5 / F1 / F2 / F3 کولر گازی بوش

سنسور دما مدار باز یا اتصال کوتاه شده است. اگر ولتاژ نمونه برداری کمتر از 0.06 ولت باشد یا بالاتر از 4.94 ولت باشد، LED خرابی را نشان می دهد.

علت و رفع کد خطای E4 / E5 / F1 / F2 / F3 کولر گازی بوش

 • سیم کشی اشتباه است.
 • سنسور معیوب است.

کد خطا EC کولر گازی بوش

دمای کویل تبخیر کننده اولیه T2 تعریف می شود وقتی کمپرسوردر دمای Tcool شروع به کار می کند. در پنج دقیقه اول پس از اینکه کمپرسور در حالت خنک کننده شروع به کار کرد، اگر T2 <Tcool-2 ℃  چهار ثانیه به صورت مداوم ادامه پیدا نکند و این وضعیت 3 بار اتفاق می افتد، صفحه نمایش ارور “EC” را نمایش خواهد داد و یونیت خاموش خواهد داد.

علت و رفع کد خطای EC کولر گازی بوش

 • سنسور T2 حساس و خطا دار است.
 • PCB یا مدار چاپی یونیت داخلی کولر گازی بوش خطا داده است.
 • سیستم مشکلاتی مانند مانند نشتی یا مسدود شدن پیدا کرده است.

کد خطا F0 کولر گازی بوش

افزایش جریان غیرعادی از طریق چک کردن تشخیص جریان مشخص مدار تشخیص داده شده است.

علت و رفع کد خطای F0 کولر گازی بوش

 • تامین برق دستگاه مشکلاتی دارد پس آن را بررسی کنید.
 • سیستم مسدود شده است.
 • PCB معیوب است.
 • سیم کشی اشتباه است.
 • کمپرسور کولر گازی بوش عملکرد نادرستی دارد.

ارور P0 کولر گازی بوش

هنگامی که سیگنال ولتاژی که IPM به چیپ درایو کمپرسور ارسال می کند، غیر طبیعی است، صفحه نمایش ال ای دی “P0” را نشان می دهد و سیستم AC کولر گازی بوش خاموش خواهد شد.

علت و رفع کد خطای P0 کولر گازی بوش

 • اشتباه سیم کشی شده است.
 • IPM عملکرد نادرستی دارد.
 • مونتاژ فن یونیت بیرونی کولر گازی بوش خطا دارد و معیوب است.
 • کمپرسور کولر گازی بوش عملکرد نادرستی دارد.
 • PCB یونیت بیرونی کولر گازی بوش معیوب است.

ارور P1 کولر گازی بوش

در شرایط تصمیم گیری ناخوشایند، افزایش غیر طبیعی ولتاژ و یا افت غیر طبیعی ولتاژ با چک کردن مدار تشخیص ولتاژ مشخص می شود.

علت و رفع ارور P1 کولر گازی بوش

 • مشکلات تامین برق در کولر گازی بوش وجود دارد.
 • سیستم نشتی کرده است یا مسدود شده است.
 • PCB معیوب است.

ارور P2 کولر گازی بوش

در شرایط تصمیم گیری ناخوشایند اگر ولتاژ نمونه برداری 5 ولت نباشد، LED عملکرد ناموفق و خرابی دستگاه را نشان می دهد.

علت و رفع ارور P2 کولر گازی بوش

 • نصب اشتباهاتی دارد.
 • مشکلات تامین برق در سیستم کولر گازی بوش وجود دارد.
 • سیستم نشتی کرده است یا مسدود شده است.
 • PCB معیوب است.

تعمیر و سرویس کولر گازی بوش

تعمیر و سرویس کولر گازی بوش

 

هنوز عده ی زیادی هستند که متاسفانه انجام سرویس کولر گازی بوش را کاری بیهوده با هزینه اضافی می دانند اما لازم است که بدانید سرویس دوره ای هر کالایی هزینه اضافی نیست بلکه پیشگیری از به وجود آمدن هزینه های سنگین یا خسارات جبران ناپذیر می باشد. بهتر است که قبل از شروع فصل گرما به شستشو و سرویس کولر گازی بوش بپردازید تا از پرداخت هزینه های سنگین تعمیر کولر گازی جلوگیری شود.

فاینال تکنیک این امکان را به وجود آورده است که در سراسر تهران و کرج بتوانید سرویس کولر گازیبوش خود را به طور سالانه و با هزینه مناسب انجام دهید.

برای سرویس کولر گازی بوش خود توسط تعمیرگاه مجاز کولر گازی بوش با مجموعه ما در تماس باشید تا از خدمت ناب ما استفاده کنید.

شماره تماس فاینال تکنیک

 

درباره محمد رضی زاده

دیدگاه بگذارید

avatar
  تصویب  
Notify of
Call Now Buttonارتباط مستقیم با تعمیرکار