Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

کد خطاهای ماشین لباسشویی بوش در این مقاله به طور کامل شرح داده شده است. مطالعه این مطلب  کمک می کند، تا نکات لازم در خصوص ارورهای لباسشویی بوش و نحوه رفع آن را یاد بگیرید. شرکت بوش مانند تمامی شرکت‌های معتبر دیگر برای دستگاه‌های خود در برنامه آن‌ها تعدادی کدخطا تعیین کرده است که با بروز هرمشکلی در دستگاه شما نیاز به تعمیرکار نداشته باشید، اگر مشکلات پیش آمده بدیهی باشد و طبق برنامه قبلا در سیستم دستگاه نوشته شده باشد بر روی صفحه نمایشگر دستگاه خود کدخطایی را مشاهده می‌کنید.

کدهای خطا ماشین لباسشویی بوش

ماشین لباسشویی بوش جزو حرفه ای ترین و بهترین ماشین های لباسشویی است. با این حال گاهی دچار مشکلاتی میشود. حال اگر چنین سیستم پیچیده‌ای دچار مشکل شود، کد خطای آن در برد جلوی لباسشویی مشهود است.  برای هر کد خطایی در لباسشویی بوش نیاز به تعمیرکار نبوده و تنها در خصوص کد خطاهای خاص باید با تعمیرکار حرفه ای ماشین لباسشویی بوش  تماس بگیرید.شما با مطالعه ارورهای ماشین لباسشویی بوش که در این مقاله ذکر شده است، احتمالا قادر به رفع مشکل دستگاه خود می باشید.

کدهای خطا لباسشویی بوش 

ارورهای ماشین لباسشویی بوش را در ذیل توضیح داده‌ایم. شما می‌توانید با خواندن ادامه این مطلب اطلاعات کامل و کافی از کدهای خطا دستگاه خود بدست آورید.

کد خطا ماشین لباسشویی بوش

کد خطا UPDATE ERROR لباسشویی بوش

این کد خطا مربوطه به آپدیت دستگاه شما است. این کد خطا مربوط به ایرادات نرم افزاری برد لباسشویی بوش می‌باشد و به علت تداخلات و نوسانات برقی این خطا اعلان می‌شود. پس از روشن شدن چراغ این کد خطا، دستگاه هیچگونه فعالیت و عکس العملی را انجام نمی‌دهد. در این حالت تنها بر روی نمایشگر کد خطای UPDATE ظاهر خواهد شد.

این ارور در حالت کلی مربوط به ایرادات نرم افزاری لباسشویی می‌باشد. البته در مواردی این عیب ساده نرم افزاری به یکی از سخت ترین ایرادات سخت افزاری تبدیل شده و حتی نیاز به تعویض برد دارد. توصیه متخصصین ما این است که در هنگام مشاهده این پیغام بر روی نمایشگر ماشین لباسشوئی بوش، به هیچ وجه با دستگاه کار نکرده و سریعا با یک تعمیرکار مجرب و توانمند تماس بگیرید.

شماره تماس فاینال تکنیک

کد خطا E16 لباسشویی بوش یا ارور  F16  لباسشویی بوش

 کدخطا E16 یا F16  لباسشویی بوش به این معنی است که درب ماشین لباسشویی بوش به درستی بسته نشده است و یا اینکه سوئیچ درب دستگاه دچار خرابی شده است.در هنگامی که این کد خطا را مشاهده می‌کنید دقیقا حالتی را مشاهده خواهید کرد که انگار در ماشین لباسشویی بوش بسته نشده است. این به آن معناست که یا سوئیچ در ماشین لباسشوئی بوش دچار عیب و خرابی است و یا اینکه برد فرمان به دلیل فعال بودن سنسورهای امنیتی، دستور بسته شدن میکروسوئیچ و در ادامه در ماشین لباسشویی بوش را نمی‌دهد.

پیشنهاد مطالعه :  خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی چه دلیلی دارد؟

“در این حالت شما باید سوئیج درب ماشین لباسشویی خود را بررسی کنید تا بتوانید این کد خطا را رفع کنید.”

کد خطا E17 لباسشویی بوش یا  ارور F17 لباسشویی بوش

این کد خطا ناشی از بروز اشکال در سیستم ورودی آب دستگاه است. در این صورت در اولین گام شما باید شیر ورودی آب ماشین لباسشویی را بررسی کنید. این ارور مربوط به این است که آب وارد ماشین لباسشویی نشده است و یا شیر آب ورودی بسته شده است. ممکن است خرابی ” آکواستاپ و یا شیربرقی ماشین لباسشویی” هم مزید بر این علت باشد. این کد خطا در بسیاری از مدلهای ماشین لباسشویی بوش با ارور های پیغامی OPEN TAB – CLOSE TAB به نمایش در می‌آید.

توصیه فاینال تکنیک این است که بر سر راه شیر ورودی آب لباسشویی ، از فیلتر نئوکال بوش استفاده نمایید تا این کد خطا در دوره های طولانی تری ظاهر شود.(این کد خطا در دوره های 5 ساله نمیان می شود) لازم به ذکر است که این فیلترها حالت های پیشگیرانه داشته و درمان این ارور نمی‌باشد. اگر مشکلات را نتوانستید به خوبی حل کنید برای تعمیر ماشین لباسشویی بوش خود با ما در تماس باشید.

کد خطا ماشین لباسشویی بوش

کد خطا E18 لباسشویی بوش یا ارور F18 لباسشویی بوش

کد خطا E18 یا F18 بخاطر عدم تخلیه صحیح آب است. در اکثر مواقع علت اصلی پمپ است هرچند که این تشخیص به صورت دقیق نمی‌‎باشد. در مواردی مشاهده شده است که اجسام صلب و یا البسه در مخازن گیر کرده و مسیر خروج آب بسته شده است. در اکثر موارد در هنگام مشاهده این کد خطا پمپ ماشین لباسشويی دچار سوختگی و ایراد شده است. ابتدا باید توجه داشته باشید که طبق گزارش سایت رسمی بوش و تجربه کارشناسان، عمر مفید پمپ ماشین لباسشویی های بوش حدود ۵ الی ۷ سال می‌باشد.

البته دلایل متعدد دیگری نیز می تواند باعث نمایش ارور F18 بر روی نمایشگر ماشین لباسشویی بوش باشد. از این دلایل متعدد می‌توان به گرفتگی فیلتر، گرفتگی مسیر فاضلاب، گرفتگی مخازن داخلی و …  اشاره کرد.

کد خطا E19 لباسشویی بوش یا ارور F19 لباسشویی بوش

این کد خطا  به معنای گرم نشدن اب مخزن دستگاه است. این مشکل در سه حالت کلی رخ می‌هد.

  1. امکان دارد المنت و هیتر سوخته باشد.
  2. امکان دارد ترموستات و سنسورهای حرارتی دچار آسیب شده باشد و نتواند تشخیص دهد آب سرد است و یا گرم
  3. احتمال وجود دارد که برد ماشین لباسشويي بوش فرمان گرم کردن را به سیستم های گرمایشی ندهد.

در ماشین لباسشویی عمل گرمایش بر عهده المنت ماشین بوده و در صورتی که به درستی آب را گرم نکند این ارور مشاهده می‌شود. در مواردی مشاهده شده است که پرز لباس اطراف المنت جمع شده است و باعث عدم انتقال گرما شده و این ارور را نشان می‌دهد . این کد خطا یکی از موارد بسیار کم و نادر و در عین حال تخصصی می‌باشد.

پیشنهاد مطالعه :  نمایندگی تعمیرات بوش در تهران

به همین دلیل اگر شما قصد استفاده از متخصصین توانمند فاینال تکنیک را دارید حتما با ما تماس بگیرید.

شماره تماس فاینال تکنیک

کد خطا E21 لباسشویی بوش یا ارور F21 لباسشویی بوش

این کد خطا ماشین لباسشویی بوش در ۹۰ درصد مواقع مربوط به ایرادات موتوری است.که در ادامه با ایرادات نرم افزاری برد همراه خواهد شد. نمی‌توان گفت این کد خطا تا چه مقدار حساس و یا ساده می‌باشد.

در بسیاری از موارد با یک تعویض زغال و یا سرویس کلکتور مشکل حل می‌شود و در بسیاری از موارد موتور آسیب جدی دیده است و احتمالا دستگاه نیاز به آپدیت نرم افزار و یا تعویض آی سی دارد. معمولا استفاده بیش از حد و پیاپی باعث بروز این کد خطا می‌شود.

کد خطا ماشین لباسشویی بوش

کد خطا E26 لباسشویی بوش یا ارور F26 لباسشویی بوش

این کد خطا بیانگر ورود بیش از حد آب به دیگ ماشین لباسشویی است. در این حالت هیدرواستات لباسشویی بوش به درستی نمی‌تواند حجم ورودی آب را تشخیص دهد .به همین دلیل اگر وسیله شما دچار همچین مشکلی شد در اولین گام با ما تماس بگیرید.

کد E57 لباسشویی بوش یا ارور F57 لباسشویی بوش

این کد خطا ماشین لباسشویی بوش از معروف ترین کد خطاهای ماشین لباسشویی بوش است. این کد خطا ایرادات بردی و موتوری را شامل می‌شود. البته ایراد اصلی از موتور دستگاه بوده اما به علت عدم توجه به این عیوب، برد دستگاه نیز دچار خرابی و مشکل می‌گردد.

اگر زغال، کلکتور و تاخو دچار ایراد باشد به نوعی تداخل در کارکرد دستگاه داشته و کد خطای E57 و یا ایردات مشابه را به صورت آلارم مشابه خواهید کرد. بسیاری از ارورها در ابتدای کار و یا در حین شستشوی لباس نمایش داده می‌شود اما این کد خطا در همان لحظه روشن شدن دستگاه و پیش از هر گونه اقدامی ظاهر می‌شود. توصیه ما این است که پس از نمایش موتور با نمایندگی تماس بگیرید زیرا در صورت استمرار روشن و خاموش شدن دستگاه ، برد دچار آسیب می‌گردد.

کد خطا E67 لباسشویی بوش یا ارور F67 لباسشویی بوش

کد خطا E67 یکی از ایرادات بسیار خاص این دستگاه می‌باشد و مربوط به خرابی برد دستگاه است.در این خطا معمولا آسی سی ست ارتباط بین نمایشگر و برد اصلی دچار سوختگی شده است.

تعمیرکار لباسشویی بوش در تهران

تعمیرکار ماشین لباسشویی بوش به خاطر هوش مصنوعی به کار رفته درون ماشین لباسشویی باید به شدت کارآزموده و متخصص باشد چراکه با شناخت کافی نسبت به برنامه درون ماشین لباسشویی می‌تواند تشخیص درست و به جایی برای تعمیر و رفع کدهای خطا ماشین لباسشویی بوش بدهد و به درستی آن را تعمیر کند.

اگر ساکن تهران و کرج هستید و نیاز به تعمیرکار ماشین لباسشویی بوش دارید پیشنهاد می‌کنیم با فاینال تکنیک، مرکز تخصصی تعمیرات لوازم خانگی، تماس بگیرید.

 

شماره تماس فاینال تکنیک

finaltechnic instagram

درباره محمد رضی زاده

1
دیدگاه بگذارید

avatar
1 رشته نظرات
0 رشته پاسخ ها
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
احمدی Recent comment authors
  تصویب  
Notify of
احمدی
مهمان
احمدی

سلام و وقت بخیر
مطلب کدهای خطا ماشین لباسشویی بوش خوب بود ولی امکانش هست راه های دیگر رفع خطای f38 لباسشویی بوش رو بگین؟
ممنون

Call Now Buttonارتباط مستقیم با تعمیرکار