کدهای خطا ماشین لباسشویی بوش

آموزش کدهای خطا ماشین لباسشویی بوش در این مقاله به طور کامل شرح داده شده است.

شرکت بوش مانند تمامی شرکت‌های معتبر دیگر برای دستگاه‌های خود در برنامه آن‌ها تعدادی کدخطا تعیین کرده است که با بروز هرمشکلی در دستگاه شما نیاز به تعمیرکار نداشته باشید، اگر مشکلات پیش آمده بدیهی باشد و طبق برنامه قبلا در سیستم دستگاه نوشته شده باشد بر روی صفحه نمایشگر دستگاه خود کدخطایی را مشاهده می‌کنیدکه باید به طور کامل آگاهی و. اطلاعات درباره تمامی کدها داشته باشید.

ماشین لباسشویی بوش جز دستگاه‌های هوشمند محسوب می‌شود. در حدی هوشمند که واقعا انسان تصور نمی‌کرد از شست و شو لباس با دست و تاید و آب معمولی به دستگاهی برسد که با دکمه‌ها و سیستم هوشمندش تقسیم‌بندی و برنامه‌ریزی شست و شو را انجام دهد که برای این دسته ابکشی تا چه زمانی انجام شود، لباس ها تیره یا روشن با برنامه خاصی شست و شو شوند و …

حال اگر چنین سیستم پیچیده‌ای دچار مشکل شود قطع به یقین برای تعمیر ماشین لباسشویی Bosch خود باید با تعمیرکار حرفه ای ماشین لباسشویی بوش در تهران تماس بگیرید.

شماره تماس فاینال تکنیک

کدهای خطا لباسشویی بوش BOSCH

ارورهای ماشین لباسشویی بوش را در ذیل توضیح داده ایم. شما می‌توانید با خواندن ادامه این مطلب اطلاعات کامل و کافی از  کدهای خطا دستگاه خود بدست آورید.

کد خطا ماشین لباسشویی بوش

ارور UPDATE ERROR

این کد خطا ماشین لباسشویی بوش مربوطه به آپدیت دستگاه شما است.

این کد خطا مربوط به ایرادات نرم افزاری برد لباسشویی بوش می‌باشد و به علت تداخلات و نوسانات برقی این خطا اعلان می‌شود. پس از روشن شدن چراغ این کد خطا، دستگاه هیچگونه فعالیت و عکس العملی را انجام نمی‌دهد. در این حالت تنها بر روی نمایشگر کد خطای UPDATE ظاهر خواهد شد.

این ارور در حالت کلی مربوط به ایرادات نرم افزاری ماشین لباسشویی بوش می‌باشد. البته در مواردی این عیب ساده نرم افزاری به یکی از سخت ترین ایرادات سخت افزاری تبدیل شده و حتی نیاز به تعویض برد دارد. توصیه متخصصین ما این است که در هنگام مشاهده این پیغام بر روی نمایشگر ماشین لباسشوئی بوش، به هیچ وجه با دستگاه کار نکرده و سریعا با یک تعمیرکار مجرب و توانمند تماس بگیرید.

ارورE16  یا F16  لباسشویی بوش

 کدخطا E16 یا F16  لباسشویی بوش به این معنی است که درب ماشین لباسشویی بوش به درستی بسته نشده است و یا اینکه سوئیچ درب دستگاه دچار خرابی شده است.

در هنگامی که این کد خطا را مشاهده می‌کنید دقیقا حالتی را مشاهده خواهید کرد که انگار در ماشین لباسشویی بوش بسته نشده است. این به آن معناست که یا سوئیچ در ماشین لباسشوئی بوش دچار عیب و خرابی است و یا اینکه برد فرمان به دلیل فعال بودن سنسورهای امنیتی، دستور بسته شدن میکروسوئیچ و در ادامه در ماشین لباسشویی بوش را نمی‌دهد.

در این حالت شما باید سوئیج درب ماشین لباسشویی خود را بررسی کنید تا بتوانید این کد خطا را رفع کنید.

ارور E17  یاF17  لباسشویی بوش

این ارور جزئی از کدهای خطا ماشین لباسشویی بوش است و به این معنی است که سیستم ورودی آب دستگاه دچار ایراد شده است. در این صورت در اولین گام شما باید شیر ورودی آب ماشین لباسشویی را بررسی کنید.

این ارور مربوط به این است که آب وارد ماشین لباسشویی نشده است و یا شیر آب ورودی بسته شده است. ممکن است خرابی آکواستاپ و یا شیربرقی ماشین لباسشویی هم مزید بر این علت باشد. این کد خطا در بسیاری از مدلهای ماشین لباسشویی بوش با ارور های پیغامی OPEN TAB – CLOSE TAB به نمایش در می‌آید.

معمولا در هر دوره ۵ ساله این کد خطا به صورت دوره ای به نمایش در می‌آید که لازم به رفع عیب می‌باشد . توصیه فاینال تکنیک بر این است که بر سر راه شیر ورودی آب ماشین لباسشویی بوش، از فیلتر نئوکال بوش استفاده نمایید تا این کد خطا در دوره های طولانی تری ظاهر شود. لازم به ذکر است که این فیلترها حالت های پیشگیرانه داشته و درمان این ارور نمی‌باشد.

کد خطا ماشین لباسشویی بوش

ارور E18  و یا F18  لباسشویی بوش

این ارور جزئی از کدهای خطا ماشین لباسشویی بوش است و به این معنی است که آب داخل ماشین لباسشویی مانده است و تخلیه نشده است.

در اکثر مواقع علت اصلی پمپ است هرچند که این تشخیص به صورت دقیق نمی‌‎باشد. در مواردی مشاهده شده است که اجسام صلب و یا البسه در مخازن گیر کرده و مسیر خروج آب بسته شده است.

در اکثر موارد در هنگام مشاهده این کد خطا پمپ ماشین لباسشويی بوش دچار سوختگی و ایراد شده است. ابتدا باید توجه داشته باشید که طبق گزارش سایت رسمی بوش و تجربه کارشناسان، عمر مفید پمپ ماشین لباسشویی های بوش حدود ۵ الی ۷ سال می‌باشد.

البته دلایل متعدد دیگری نیز می تواند باعث نمایش ارور F18 بر روی نمایشگر ماشین لباسشویی بوش باشد. از این دلایل متعدد می‌توان به گرفتگی فیلتر، گرفتگی مسیر فاضلاب، گرفتگی مخازن داخلی و …  اشاره کرد.

ارور E19 و یاF19   لباسشویی بوش

این کد خطا ماشین لباسشویی بوش به معنای گرم نشدن اب مخزن دستگاه است. این مشکل در سه حالت کلی رخ می‌هد.

اولا امکان دارد المنت و هیتر سوخته باشد. دوما امکان دارد ترموستات و سنسورهای حرارتی دچار آسیب شده باشد و نتواند تشخیص دهد آب سرد است و یا گرم و در آخر احتمال وجود دارد که برد ماشین لباسشويي بوش فرمان گرم کردن را به سیستم های گرمایشی ندهد.

در ماشین لباسشویی عمل گرمایش بر عهده المنت ماشین بوده و در صورتی که به درستی آب را گرم نکند این ارور مشاهده می‌شود. در مواردی مشاهده شده است که پرز لباس اطراف المنت جمع شده است و باعث عدم انتقال گرما شده و این ارور را نشان می‌دهد . این کد خطا یکی از موارد بسیار کم و نادر و در عین حال تخصصی می‌باشد.

به همین دلیل اگر شما قصد استفاده از متخصصین توانمند فاینال تکنیک را دارید حتما با ما تماس بگیرید.

شماره تماس فاینال تکنیک

ارور E21 و یا F21  لباسشویی بوش

این کد خطا ماشین لباسشویی بوش در ۹۰ درصد مواقع مربوط به ایرادات موتوری است.

که در ادامه با ایرادات نرم افزاری برد همراه خواهد شد. نمی‌توان گفت این کد خطا تا چه مقدار حساس و یا ساده می‌باشد.

در بسیاری از موارد با یک تعویض زغال و یا سرویس کلکتور مشکل حل می‌شود و در بسیاری از موارد موتور آسیب جدی دیده است و احتمالا دستگاه نیاز به آپدیت نرم افزار و یا تعویض آی سی دارد. معمولا استفاده بیش از حد و پیاپی باعث بروز این کد خطا می‌شود.

کد خطا ماشین لباسشویی بوش

ارور E26 و یا F26 لباسشویی بوش

این کد خطا ماشین لباسشویی بوش به این معنی است که آب بیش از حد وارد دیگ ماشین لباسشویی شده است و هیدرواستات لباسشویی بوش به درستی نمی‌تواند حجم ورودی آب را تشخیص دهد .

به همین دلیل اگر وسیله شما دچار همچین مشکلی شد در اولین گام با ما تماس بگیرید.

ارور E57 و یاF57  لباسشویی بوش

این کد خطا ماشین لباسشویی بوش از معروف ترین کد خطاهای ماشین لباسشویی بوش است. این کد خطا ایرادات بردی و موتوری را شامل می‌شود. البته ایراد اصلی از موتور دستگاه بوده اما به علت عدم توجه به این عیوب، برد دستگاه نیز دچار خرابی و مشکل می‌گردد.

اگر زغال، کلکتور و تاخو دچار ایراد باشد به نوعی تداخل در کارکرد دستگاه داشته و ارور E57 و یا ایردات مشابه را به صورت آلارم مشابه خواهید کرد. بسیاری از ارورها در ابتدای کار و یا در حین شستشوی لباس نمایش داده می‌شود اما این کد خطا در همان لحظه روشن شدن دستگاه و پیش از هر گونه اقدامی ظاهر می‌شود. توصیه ما این است که پس از نمایش موتور با نمایندگی تماس بگیرید زیرا در صورت استمرار روشن و خاموش شدن دستگاه ، برد دچار آسیب می‌گردد.

ارور E67 و یاF67  لباسشویی بوش

این کد خطا ماشین لباسشویی بوش یکی از ایرادات بسیار خاص این دستگاه می‌باشد که مربوط به خرابی برد دستگاه می‌باشد.

در این خطا معمولا آسی سی ست ارتباط بین نمایشگر و برد اصلی دچار سوختگی شده است.

تعمیرکار لباسشویی بوش در تهران

تعمیرکار ماشین لباسشویی بوش به خاطر هوش مصنوعی به کار رفته درون ماشین لباسشویی باید به شدت کارآزموده و متخصص باشد چراکه با شناخت کافی نسبت به برنامه درون ماشین لباسشویی می‌تواند تشخیص درست و به جایی برای تعمیر و رفع کدهای خطا ماشین لباسشویی بوش بدهد و به درستی آن را تعمیر کند.

اگر ساکن تهران و کرج هستید و نیاز به تعمیرکار ماشین لباسشویی بوش دارید پیشنهاد می‌کنیم با فاینال تکنیک، مرکز تخصصی تعمیرات لوازم خانگی، تماس بگیرید.

 

شماره تماس فاینال تکنیک

شماره تماس فاینال تکنیک

finaltechnic instagram

0/5 ( 0 نظر )
درباره محمد رضی زاده

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید