Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

مشکلات متدوال ماشین لباسشویی

common problems washing machine

همانطوری که در مطالب قبل خدمتتان گفتیم، ماشین لباسشویی یکی از مهمترین لوازم خانگی های امروز خانواده هاست. ما قصد داریم در این مطلب مشکلات متداول ماشین لباسشویی را مورد بررسی قرار بدهیم.

ماشین های لباسشویی انواع مختلفی دارد. اما برخی از مشکلات فراگیر است و مجبور به حل آن مشکلات در داخل منزل هستیم.

اگر قصد تعمیر لوازم خانگی منزل خود را دارید حتما با ما تماس بگیرید.

شماره تماس فاینال تکنیک

فاینال تکنیک، مرکز اصلی و نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در تهران و کرج است که با 22 سابقه کار و متخصصین ماهر و توانمند آماده خدمت رسانی به شما است.

چرا ماشین لباسشویی کف نمی کند

یکی از مشکلات متداول ماشین لباسشویی کف نکردن است.

اگر شما یکی از مصرف کننده های زیاد ماشین های لباسشویی موجود در بازار هستید، پس بدون شک با مشکل کف نکردن مواجه شده‌اید.در ابتدا باید با انواع پودر های ماشین لباسشویی آشنا شوید. پودر رختشویی دستی زیاد کف می‌کند. شما میتوانید این را در همه تبلیغات پودر دستی متوجه بشوید. در همه این تبلیغات به کف فراوان اشاره می‌کنند که مخصوص شستن لباس‌ها در لگن می‌باشند.

اما پودر ماشین لباسشویی هر چقدر کمتر کف کند مرغوب تر است. پس اگر پودر ماشین لباسشویی شما باعث زیاد کف کردن شد، یعنی مرغوب نیست. یکی از مشکلات متداول ماشین لباسشویی این است که مصرف کننده به جای پودر ماشین لباسشویی از پودر دستی استفاده میکند.

اگر شما این کار را انجام بدهید، شاهد مشکلات زیادی مانند فشار به پمپ، تخلیه خرابی هیدرواستات و … می‌شوید. استفاده از شامپو، مایع ظرفشویی و یا زیاد ریختن پودر مخصوص لباسشویی نیز باعث افزایش کف در ماشین لباسشویی می‌شود.

راه حل تعمیر مشکلات متداول ماشین لباسشویی

اگر همچین مشکلی برای شما پیش آمد در اولین فرصت دستگاه را خاموش کنید. از روی تنظیمات، لباسشویی را روی تخلیه قرار بدهید. بعد از اتمام فرایند تخلیه، از روی تنظیمات برنامه را عوض کنید و روی آبکشی مجدد تنظیم کنید.

بعد از اتمام فرایند آبکشی برنامه را عوض کنید و با استفاده از تنظیمات دستگاه، حالت دستگاه را روی تخلیه قرار بدهید. شما باید این کار را 3 بار انجام بدهید تا کف زیاد پودر از ماشین خارج شود.

پیشنهاد مطالعه :  تعمیر ماشین لباسشویی وستینگهاوس در تهران - تعمیرات لباسشویی (westinghouse)

فاینال تکنیک، مرکز اصلی و نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در تهران و کرج است که با 22 سابقه کار و متخصصین ماهر و توانمند آماده تعمیر ماشین لباسشویی و تعمیر لوازم خانگی منزل شما است.

شماره تماس فاینال تکنیک

علت کف نکردن پودر ماشین لباسشویی

پودر مرغوب ماشین لباسشویی کف کمتری میکند. برای همین اگر پودر شما داخل آب حل شد و کف ایجاد نکرد، نگران نباشید. شما پودر مرغوبی را انتخاب کرده اید.

علت باقی ماندن پودر در ماشین لباسشویی

یکی از مشکلات متداول ماشین لباسشویی این است که پودر ماشین لباسشویی داخل آب حل نمیشود.

این فرایند چند دلیل دارد:
پودر ها در دمای سرد به خوبی حل نمیشوند، پس دمای آب را بررسی کنید. سختی بالای آب منظقه شما باعث میشود که پودر های لباسشویی در آب به خوبی حل نشود. راه حل رفع این مشکل، استفاده از فیلتر تصفیه آب برای ماشین لباسشویی استفاده کنید.

چرا ماشین لباسشویی تکان میخورد

یکی دیگر از مشکلات متداول ماشین لباسشویی زیاد تکان خودن ماشین لباسشویی است. صدای زیاد ماشین لباسشویی علت هایی دارد که مرسوم ترین علت تراز نبودن وزنه تعادل است. برای این مشکل می‌توان به دلایل زیر اشاره کرد.

 • توزیع نشدن یکسان و یکنواخت لباسها داخل آبکش
 • باز نشدن پیچ های حمل و نقل
 • شل شدن بست های پیچ حمل و نقل
 • خراب بودن بلبرینگ ها
 • شکسته شدن سه نظان آبکش
 • خراب بودن تسمه
 • المنت سرجای خود نباشد
 • یکنواخت نبودن فنرهای آویز به هم خورده باشد
 • لاستیک لرزه گیر داخل کمک فنر پوسیده یا شسکته شده باشد
 • پیچ پولی یا پیچهای وزنه تعادل بالا و پایین شل شده باشد
 • شیلنگ تخلیه به بدنه برخورد کرده باشد
 • وجود جسم خارجی در داخل محفظه
 • تزار نبودن ماشین لباسشویی

چرا ماشین لباسشویی آب را تخلیه نمیکند

یکی دیگر از مشکلات متداول ماشین لباسشویی تخلیه نکردن آب بعد و یا در حین مراحل شستشو است.

برای حل این مشکل شما باید ابتدا با نقشه سیم کشی، سر سیمها را بررسی کنید . شاید مشکلات سیم کشی باعث عدم تخلیه آب شده است. بعد از بررسی سیم کشی ماشین ظرفشویی ترجیحا شیر آب را بررسی کنید. ممکن است شیرآب بسته باشد. اگر شیر آب باز بود و آب وارد دستگاه نمی‌شد، به احتمال زیاد آب منطقه و یا شهر قطع است.

بعد از بررسی ورودی آب شیلنگ ورودی را بررسی کنید تا اگر انسداد و یا پیچ خوردگی دارد، بر طرف می‌شود.

یکی دیگر از مشکلات متداول ماشین لباسشویی خراب بودن شیر برقی است. شیر برقی را مستقیم به برق 220 ولت وصل کنید . اگر ماشین با اتصال برق به شیربرقی، بازهم آبگیری را آغاز نکرد، شیربرقی را تعویض نمایید .

چرا ماشین لباسشویی بو میدهد

اگر شما مصرف کننده ماشین های لباسشویی موجود در بازار هستید، احتمالا بعضی اوقات از بوی بد ماشین لباسشویی رنج می‌برید. این یکی از مشکلات متداول ماشین لباسشویی است که باعث می‌شود شما از استفاده ماشین لباسشویی حس بدی پیدا بکنید.

پیشنهاد مطالعه :  تعمیر لباسشویی ال جی در تهران - تعمیرات ماشین لباسشویی LG

چگونه بوی بد ماشین لباسشویی را از بین ببریم؟

باید اول به این معقوله بپردازیم که چرا ماشین لباسشویی بوی بد میده. (smell bad from dirty cloths)

اگر لباس شما به مدت طولانی در داخل ماشین لباسشویی قرار گرفته باشد، محیطی مناسب برای رشد قارچ و باکتری هاست. به همین دلیل توجه داشته باشید که حتما بلافاصله بعد از شستشو لباس ها را از داخل محفظه خارج کنید روی بند رخت آویزان کنید.

خیس ماندن و خشک نکردن شیارهای لاستیک دور درب ماشین لباسشویی بعد اتمام کار لباسشویی یکی دیگر از دلایل بو گرفتن ماشین لباسشویی است.عدم جرم گیری یکی دیگر از مشکلات متداول ماشین لباسشویی است که باعث میشود وسیله شما بوی بدی بدهد. برای همین شما میتوانید با جرم گیری وسیله خود از بوی بد وسیله خود جلوگیری کنید.

نحوه استفاده از جرمگیر ماشین لباسشویی

استفاده ازمحلول جرمگیر یکی از راه های خلاص شدن از بوی بد ماشین است. شما این محلول را از فروشگاه ها خریداری کنید و داخل دستگاه بریزید و با استفاده از برنامه کتان و بالاترین درجه آب(90 درجه) و محفظه خالی ماشین را شروع به کار کنید.

در ضمن شماهم میتوانید با استفاده از محلول ترکیبی دست ساز که شامل ۲ پیمانه سرکه سفید با نیم پیمانه جوش شیرین است، ماشین لباسشویی خودتان را جرم گیری کنید. به این صورت که ۲ پیمانه سرکه سفید و نیم پیمانه جوش شیرین داخل دیگ ماشین لباسشویی بریزید و تنظیمات برنامه را روی بالاترین درجه آب قرار دهید و بگذارید برنامه تا آخر کار خود را انجام دهد.

یکی دیگر از مشکلات متداول ماشین لباسشویی سرویس نکردن منظم دستگاه است. فاینال تکنیک، مرکز اصلی و نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در تهران و کرج است که با 22 سابقه کار و متخصصین ماهر و توانمند آماده خدمت رسانی به شما است.

شماره تماس فاینال تکنیک

شما باید بعد از هر ۱۰ شستشوی ماشین لباسشویی یک بار درب فیلتر تخلیه را تمیز کنید. این درب در جلو و پایین دستگاه وجود دارد. تمیز کردن درب فیلتر را به عهده متخصصین ما بسپارید.

نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی 

هنوز مطمئن نیستید کدام قسمت خراب است؟ با تماس بگیرید و تعمیر ماشین لباسشویی خودتون رو به ما بسپارید.

فاینال تکنیک، مرکز اصلی و نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در تهران و کرج است که با 22 سابقه کار و متخصصین ماهر و توانمند آماده خدمت رسانی به شما است.

finaltechnic instagram
شماره تماس فاینال تکنیک
درباره محمد رضی زاده

دیدگاه بگذارید

avatar
  تصویب  
Notify of
Call Now Buttonارتباط مستقیم با تعمیرکار