تعمیر کولر گازی

cooler repairing

فاینال تکنیک، مرکز تخصصی تعمیر لوازم خانگی تهران آماده خدمت رسانی به شما در زمینه تعمیرات لباسشویی در منزل و در کارگاه خود می‌باشد. فاینال تکنیک این افتخار را دارد تا با 22 سال سابقه کاری در خدمت شما عزیزان باشد و این اطمینان را به شما بدهد که کار خود را بالاترین کیفیت و استفاده از بهترین قطعات ارائه دهد. تعمیر کولر گازی خود را به تکنسین‌های متخصص ما بسپارید تا با تشخیص درست، سرعت بالا و قیمت مناسب تعمیر کولر گازی شما را در هر برندی انجام دهند. 

تعمیر کولر گازی در تهران و کرج

شماره تماس تعمیرکار کولر گازی در تهران 02122000541 است.

تعمیر-کولر

تعمیر کولر گازی بوش در تهران - تعمیرات کولر گازی بوش (bosch)

تعمیرات کولر گازی بوش در تهران با قیمت مناسب در منزل توسط تکنسین های متخصص و با 22 سال سابقه کاری

تعمیرکولر گازی گری در تهران - تعمیرات کولر گازی گری  (Gree)

سرویس کولر گازی گری در منزل در غرب تهران، شمال تهران و کرج توسط تکنسین‌های متخصص فاینال تکنیک صورت میگیرد.

تعمیر کولر گازی اجنرال در تهران - تعمیرات کولر گازی اجنرال  (O'general)

تعمیرکولر گازی اجنرال در تهران و کرج با 22 سال سابقه کاری و قیمت مناسب توسط تعمیرکار حرفه ای کولر گازی اجنرال صورت میگیرد.

تعمیر کولر گازی ال جی در تهران - تعمیرات کولر گازی الجی  (LG)

تعمیرات کولر گازی الجی در کرج و سرویس کولر گازی ال جی در غرب تهران توسط مجموعه finaltechnic با 22 سال سابقه کاری

تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ در تهران - تعمیرات ظرفشویی سامسونگ (samsung)

تعمیرات کولر گازی سامسونگ در شمال تهران صورت میگیرد- تعمیرکار حرفه‌ای کولر گازی سامسونگ- تعمیر کولر گازی سامسونگ با قیمت مناسب

نشانه های خراب شدن  کولر گازی


امروزه پکیج و کولر گازی توانسته جای بخاری و کولر آبی را بگیرد. استفاده از آن ها در مناطق سردسیر (پکیج) و مناطق گرمسیر ( کولر گازی)  بسیار به صرفه تر از کولر آبی و بخاری می باشد. اما پکیج و کولر گازی نیاز به مراقبت و بررسی های مرتب دارد و حداقل سالی یک بار باید سلامت آن چک شود.
عواملی مثل خوب کار نکردن فیلتر هوا، خنک نبودن باد سیستم سرمایشی کولر، کار کردن فن کولر گازی، درست کارکردن کابل های کولر گازی، آب ریزی و برفک نداشتن کولر گازی، عدم گرمایش، روشن نشدن، یخ زدن پنل داخلی و ... از عوامل و نشانه های خرابی کولر گازی است.
عواملی مثل نشست آب، شکستگی لوله ها، سوراخ شدن منبع انبساط، وجود صداهای اضافی در مبدل حرارتی، گرما نداشتن رادیاتور، خرابی کلید های حرارتی، گرم نبودن آب مصرفی و... از عوامل خرابی پکیج می باشد.

نشانه های خرابی کولر گازی چیست؟

مصرف کننده های کولر گازی این روزا بیشتر نیازمند یاد گرفتن نشانه های خرابی کولر گازی هستند. وقتی با هوای گرم و فصل تابستان مواجه می‌شویم، کولر گازی یکی از نیازهای اصلی روزانه می‌شود. به همین دلیل لازم است که ما نشانه های خرابی کولر گازی را یاد داشته باشیم تا اگر وسیله مان دچار خرابی و یا مشکل شد بتوانیم در کمترین زمان ممکن آن را حل بکنیم.

فاینال تکنیک، مرکز اصلی و نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در تهران و کرج است که با 22 سابقه کار و متخصصین ماهر و توانمند آماده خدمت رسانی به شما است.

پس اگر کولر گازی شما دچار مشکل شد، نگران نشوید. تعمیرکاران ماهر و متخصص فاینال تکنیک جهت عیب یابی کولر گازی و هر گونه خدمات نصب، تعمیر و سرویس کولر گازی به شما کمک می‌کنند تا مشکل کولر گازی شما در سریع ترین زمان ممکن حل شود.

چرا کولر گازی هوا را خنک نمی‌کند؟

یکی از نشانه های خرابی کولر گازی خنک نکردن در حین کار کردن کولر گازی است. ممکن است این مشکل برای کولر گازی شما هم اتفاق افتاده باشد که چرا کولر گازی خنک نمی‌کند؟!

برای رفع این مشکل که به خودی خود دردسر ساز است، اول مطمئن شوید تمام دریچه های کولر گازی باز است. بعد از بررسی دریچه ها به سمت ترموستات بروید و از درستی عملکرد آن مطمئن شوید. بعد از بررسی این دو مورد اگر مشکل را پیدا نکردید، حتما سری به فیلتر های هوای کولر گازی بزنید. احتمال خرابی فیلترهای هوای کولر گازی در این زمان ها زیاد است.

اگر مشاهده کردید که فیلتر شما به دلیل وجود ذرات گرو و غبار مسدود شده، پس یعنی مشکل را پیدا کردید. فیلترهای هوا به دلیل انسداد هیچ هوایی را به جریان نمی‌اندازند و باعث توقف کویل اواپراتور می‌شوند.

دقت داشته باشید که سرما زدگی و یخ زدگی هم از عوالم دیگر انسداد فیلتر های هوا است. یکی از راه های تعمیر این خرابی، تمیز کردن فیلتر کولر گازی بوسیله برس و صابون است. شما می‌توانید با تعویض و تمیز کردن به موقع فیلتر کولر گازی از این گونه مشکلات پیشگیری کنید.

همانطوری که گفته شد، یکی از نشانه های خرابی کولر گازی، خنک نکردن دستگاه است. می‌توان یکی از عوامل ایجاد این مشکل را خرابی فن و موتور کولر گازی دانست. اگر فن به خوبی نچرخد، ممکن است در رساندن برق به موتور مشکل ایجاد شود و یا یک نشتی، در خنک کننده مشکل بوجود بیاید. در صورت بروز این مشکل شما حتما به یک تعمیرکار متخصص کولر گازی جهت بررسی و تعمیر آن نیاز دارید.

علت خاموش شدن ناگهانی کولر گازی چیست؟

یکی دیگر از نشانه های خرابی کولر گازی خاموش شدن ناگهانی وسیله است. این اشکال می‌تواند دلایل متعدد و متفاوتی داشته باشد.

موارد زیر از جمله دلایل خاموش شدن ناگهانی کولر گازی هستند:

 • کثیف بودن فیلترها
 • خرابی برد کولر
 • ترموستات و یا کمپرسور
 • نامناسب بودن مقدار برد
 • اشکالات برقی
 • کثیف بودن کویل های کندانسور
 • یخ زدن
 • گرم شدن بیش از حد کمپرسور
 • عدم سرویس به موقع
 • مشکلات برق کشی ساختمان یا کولر
 • کثیف بودن فیلترها

شما می‌توانید همه این مشلات را فقط با یک تماس با متخصصین ماهر فاینال تکنیک رفع کنید. پس همین الان تلفنتان را بردارید و شماره فاینال تکنیک را بگیرید.

علت نشت آب کولر گازی چیست؟

یکی دیگر از نشانه های خرابی کولر گازی نشت آب است. برای اینکه این مشکل را رفع کنید اول وسیله خود را خاموش کنید. سپس مسیر خروج آب را بررسی کنید. شاید مسیر تخلیه آب (میعانات) ممکن است گرفته باشد.

اگر گرفتگی مشاهده کردید، سعی کنید گرفتگی مسیر تخلیه آب را باز کنید. اگر مشکل حل نشد باید تشت کولر گازی را بررسی کنید. چون ممکن است زنگ زده باشد و یا پمپ (پمپ فشرده) کولر گازی شکسته شده باشد.

علت نشت آب از بیرون کولر گازی چیست؟

یکی دیگر از نشانه های خرابی کولر گازی نشت آب از بیرون وسیله است. جمع شدن آب در روزهای گرم، مرطوب و آب و هوای خنک در زیر کندانسور عادی است و نیاز به نگرانی نیست. چون وسیله شما دارد به صورت عادی کار می‌کند.

اما اگر کولر گازی به دلیل دیگری نشتی آب داشت، سعی کنید فیلتر کولر گازی را تمیز و یا تعویض کنید. در اولین مرحله بعد از متوجه شدن وجود مشکلی در کولر گازی، فیلتر کولر گازی را بررسی کنید. اگر با تمیز کردن و تعویض فیلتر کولر گازی مشکل برطرف نشد، با ما تماس بگیرید. چون ممکن است کولر گازی شما به خنک کننده بیشتری نیاز داشته باشد.

علت نشتی آب در زمان خاموش بودن کولر گازی چیست؟

یکی دیگر از نشانه های خرابی کولر گازی نشت آب در زمانیست که کولر گازی خاموش است.

علت بروز این مشکل این است که خنک کننده کولر گازی شما در حال تمام شدن است و لازم است خنک کننده وسیله خود را تعویض کنید.

یکی دیگر از عوامل بروز این مشکل، این است که فیلتر گازی کثیف شده باشد. یکی دیگر از عوامل بروز این مشکل آب شدن یخ های کولر گازی در روز های سرد زمستان است.

علت خاموش نشدن کولر گازی چیست؟

یکی دیگر از نشانه های خرابی کولر گازی خاموش نشدن است.

علت بروز این مشکل ممکن است به دلیل وجود مشکل در کنترل های الکترونیکی باشد. البته خرابی در ترموستات و خرابی سنسور کولر گازی می تواند از عوامل بروز این مشکل باشد. شما ‌می‌توانید برای تعمیر لوازم خانگی خود با ما تماس بگیرید.

علت روشن نشدن سیستم مرکزی کولر گازی چیست؟

یکی دیگر از نشانه های خرابی کولر گازی روشن نشدن سیتسم مرکزی وسیله است.

این خطا ممکن است به دلیل وجود مشکل در تنظیمات ترموستات کولر گازی باشد. شما می‌توانید با بررسی ترموستات وسیله به این پی ببرید که آیا مشکل از این قطعه است و یا خیر. اگر مشکل از ترموستات نبود، باید با یک تعمیرکار متخصص جهت تعمیر کولر گازی خود تماس بگیرید.

علت کار نکردن فن کولر گازی چیست؟

همانطور که می‌دانید یکی از نشانه های خرابی کولر گازی از کار افتادن فن دستگاه است. راه حل رفع این مشکل  بررسی این قطعه است. اگر چیزی داخل آن گیر نکرده بود، سراغ بررسی فیلتر هوا را بروید.

انسداد فیلتر هوا را می‌توانید به همان روشی که گفته شد رفع کنید. اگر کویل اواپراتور و مسیر خنک کننده یخ زده بود ابتدا اجازه دهید که یخ ها کامل آب شده و سپس بررسی کنید که فن کار می کند یا نه. در صورتی که همچنان مشکل وجود داشت شما به یک تعمیرکار متخصص نیاز دارید زیرا به احتمال زیاد اجزای داخلی فن مثل تسمه و یا حتی موتور آن نیاز به تعویض دارد و یک فرد متخصص باید آن را بررسی کند.

علت کار نکردن فن خارجی کولر گازی چیست؟

اگر کولر گازی شما به درستی خنک نمی کند، فن بیرونی کولر گازی را بررسی کنید. اگر فن بیرونی به درستی در حال چرخش نبود، ابتدا باید جعبه برق و فیوز را بررسی کرد. اگر تنظیم مجدد باعث برطرف شدن مشکل نشد برای تعمیر کولر گازی خود با ما در تماس باشید. 02122000541

علت کار نکردن خازن کولر گازی چیست؟

یکی دیگر از نشانه های خرابی کولر گازی خرابی خازن است. به این صورت که کمپرسور همچنان کار می کند ولی موتور فن ها و یا خازن استارت ممکن است کار نکند.

برای عیب یابی شما می توانید فن را با یک تکه چوب هل دهید تا ببینید که آیا فن شروع به کار می کند یا خیر؟ اگر همچنان فن شروع به کار نکرد شما باید با یک تعمیرکار تماس بگیرید. تا آمدن تعمیرکار دستگاه را خاموش کنید زیرا اگر اینکار را انجام ندهید ممکن است کمپرسور کولر گازی بسوزد.

علت از کار افتادن موتور فن داخلی کولر گازی چیست؟

یکی دیگر از نشانه های خرابی کولر گازی گیر کردن موتور فن داخلی کولر گازی است. این از کار افتادن ممکن است در پی خاک گرفتگی و کثیف بودن فن اتفاق افتاده باشد. اگر خرابی در پی این انسداد بود، راهی جز تعویض ندارید؛ پس در این صورت می‌توانید با ما تماس بگیرید.

تعمیر انواع کولر 


تعمیر کولرگازی در برندهای مختلف


نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی

تعمیر برندهای مختلف، با توجه به نوع برند انجام می شود. تیم متخصص فاینال تکنیک، برای تعمیر هر برند، گروه خاصی را در نظر گرفته است که تجربه ی کافی در زمینه‌ی تعمیر همان برند را دارند. کارکنان فاینال تک دارای مدارک رسمی از نمایندگی برندهای معتبر از جمله ال جی، سامسونگ، بوش و... می باشند. بنابراین دستگاه به صورت حرفه ای و براساس اصول تعمیر می شود. شما میتوانید تعمیر کولر گازی اجنرال، تعمیر کولر گازی ال جی، تعمیر کولر گازی سامسونگ و ... خود را با خیال راحت و اعتماد کامل به ما بسپارید و با قیمت مناسب محصول خود را تعمیر شده دریافت کنید.

تعمیر کولر گازی اجنرال

فاینال تکنیک، مرکز اصلی و نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در تهران و کرج است که با 22 سابقه کار و متخصصین ماهر و توانمند آماده خدمت رسانی به شما است. ما در ادامه برخی از مشکلاتی که می‌تواند برای کولر گازی اوجنرال شما رخ بدهد، را توضیح دادیم.

علت خرابی برد دستگاه چیست؟

باید برد دستگاه توسط یک تعمیرکار حرفه ای بررسی شود سپس پس از تعیین میزان خسارت و خرابی برد آن را تعمیر کنند.

راه حل رفع مقدار شارژ گاز کم دستگاه چیست؟

برای رفع این مشکل باید کولر گازی شارژ گاز شود

راه حل انسداد مسیر لوله های مسی چیست؟

در این روش شما باید لوله ها را شستشو دهید

علت از فشار افتادن کمپرسور چیست؟

اگر کمپرسور خراب شده است باید تعویض کنید ولی اگر خراب نشده است باید تعمیرش را به ما بپسارید.

راه حل رفع مقدار شارژ گاز دستگاه چیست؟

اول محل نشتی را پیدا و رفع کنید. بعد از بررسی مجدد، دوباره دستگاه را شارژ گاز کنید.

شماره تماس تعمیرکار کولر گازی اجنرال: 02122000541

پرسش و پاسخ های متداول در مورد تعمیرات انواع اسپیلت ها


 1. علت خنک نکردن کولر گازی چیست؟

  خرابی کمپرسور، نیاز به شارژ گاز، خرابی برد الکتریکی، تنظیم نامناسب کنترل دستگاه

 2. آیا کولر گازی از خود صدای ناهنجاری تولید می کند؟

  قرار گرفتن کولر گازی در محل نامناسب، شل شدن پیچ های کانال و دریچه هوا و پیچ های کمپرسور، ساییده شدن لوله ها به هم یا بدنه

Call Now Buttonارتباط مستقیم با تعمیرکار