Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

تعمیر کولر گازی ال جی

تعمیر کولر گازی ال جی توسط نمایندگی تعمیرات کولر گازی ال جی در تهران انجام می‎‌شود، مجموعه فاینال تکنیک 22 سال سابقه کاری دارد. متخصصین این نمایندگی دارای مدارک مختلف فنی و کارآزموده در تعمیرات وسایل مختلف هستند علاوه بر این استفاده از تکنولوژی های روز و قطعات جنس خوب نیز باعث شده است تا مجموعه فاینال تکنیک تعمیر کولر گازی ال جی و … را به طور صحیح و خوب انجام دهد. قیمت مناسب، سرعت کار و تشخیص درست علت مشکلات کولرهای گازی از دیگر برجستگی های فاینال تکنیک است.

در ادامه به آموزش تعمیر کولرگازی ال جی و نحوه تعمیر متخصصین فاینال تکنیک، مرکز تعمیر لوازم خانگی، پرداخته شده است. با مطالعه این بخش می‌توانید با خاطر جمعی بیشتر به فاینال تکنیک اعتماد کنید و اطلاعات مفیدی درباره تعمیرکولرگازی ال جی خود داشته باشید.

از سه طریق تماس تلفنی، درخواست فرم تعمیر ماشین ظرفشویی و دایرکت اینستاگرام با کارشناسان ما ارتباط بگیرید.

شماره تماس فاینال تکنیک

فرم درخواست تعمیر فاینال تکنیک

finaltechnic instagram

تعمیر کولر گازی ال جی

استفاده از کولر گازی ال جی و خراب شدن آن در فصل گرما یک مشکل بزرگ و غیرقابل تحمل است، کمتر کسی پیدا می‌شود که با گرما میانه خوبی داشته باشد به همین منظور تعمیر کولر گازی ال جی یک امر مهم و حیاتی است، چراکه تحمل گرمای تابستان به شدت اذیت کننده است و باید تعمیرات کولرگازی به صورت کامل و درست انجام شود تا مشکلات متعددی برای کولر گازی ال جی پیش نیاید.

تعمیرات کولرگازی ال جی توسط تکنسین‌های متخصص مجموعه فاینال تکنیک به خوبی و درستی انجام می‌شود، چراکه متخصصین مجموعه ما با گذراندن دوره‌های آموزشی مختلف جهت تعمیر کولر گاز ال جی توانایی‌های خود را ثابت کرده‌اند و تجربه لازم و کافی را کسب نموده‌اند.

در ادامه برای آشنایی بیشتر شما عزیزان با نحوه تعمیر کولر گازی ال جی و نشانه‌های خرابی کولر گازی ال جی، برخی از مشکلات متعدد و نحوه تعمیر کولر گازی ال جی را آورده‌ایم تا با مطالعه آن‎ها اطلاعات کافی و لازم داشته باشید.

به غیر از آنچه که ما به عنوان دو قسمت داخلی و خارجی کولر گازی می‌بینیم هر یک از کولرهای گازی ال جی دارای دو قسمت مکانیکی دستگاه و قسمت الکترونیکی دستگاه همانند اغلب انواع کولرهای گازی می‌باشند.

در قسمت مکانیکی دستگاه فرآیند حرکت و خنک کردن باد و یا گاز انجام می‌شود . این اجزا مکانیکی وظایف حیاتی در عملکرد دستگاه دارند واگر هر یک از این اجزا با مشکلاتی مواجه شوند ساختار عملکردی دستگاه مختل خواهد شد.

ساختمان مکانیکی کولر گازی ال جی تشکیل شده از قطعاتی همچون کمپرسور، کندانسور، فیلتر، اواپراتور، پروانه کولر، لوله مومی، سینی زیر کولر و قسمت خروجی هوای سرد که با یک فیلتر تجهیز شده است.

نحوه فعالیت این ساختارهای مکانیکی به این شکل است که کمپرسور گاز را تولید می کند و کندانسور آن را خنک می‌کند، با عبور گاز از فیلتر تمامی آلاینده‌ها گرفته می‌شود و اواپراتور گاز را تبدیل به بخار کرده و به سرما تبدیل می‌کند. سرمای تولید شده توسط اواپراتور با پروانه به محیط وارد می‌شود.

ساختمان الکترونیکی کولر گازی ال جی از قطعاتی همچون موتور الکتریکی ، رله، اور لود، ترموستات، موتور فن،کلید چند حالته و لامپ خبر تشکیل شده است.

آموزش تعمیر کولر گازی ال جی در غرب تهران

به صورت تئوری با قسمت‌ها مختلف کولر گازی به صورت خیلی خلاصه آشنا شدید، در ادامه به مشکلاتی که ممکن است از طرف اجرای الکترونیکی و مکانیکی ممکن است پیش بیاید پرداخته‌ایم که در صورت بروز هرگونه مشکل برای تعمیر کولرگازی ال جی خود با فاینال تکنیک تماس بگیرید.

تعمیر کولر گازی ال جی

کولر گازی ال جی روشن نمیشود

این مشکل به سه دلیل به وجود می آید. اول اینکه برق در پریز نباشد، دوم اینکه دو شاخه خراب است یا سیم قطعی دارد و یا اینکه یکی از سیم‌های داخلی دستگاه قطع شده است. اگر به دلایل اول ودوم باشد باید سیستم برق و پریز منزل خود را تعمیر کنید و در صورت مشکل از سیم‌های داخلی کولر گازی باید برای تعمیر کولر گازی ال جی خود با متخصصین مجموعه تماس بگیرید.

پیشنهاد مطالعه :  تعمیر کولر گازی گری در تهران- تعمیرات کولر گازی اسپلیت گری

کولر گازی ال جی باد فوق العاده سردی می‌زند

در این حالت باید به سراغ ترموستات بروید. اگر کنتاکت‌های ترموستات به هم وصل شده باشند و یا به اصطلاح جوش خورده باشند و یا کلا ترموستات خراب شده باشد این حالت به وجود می آید. مراقب باشید در این حالت به سایر اجزا کولر نیاز نیست دست بزنید و اغلب مشکل از خود ترموستات است. در این مواقع برای اینکه خسارت کمتری به کولر گازی ال جی وارد شو.د سریعا برای تعمیر کولر گازی ال جی خود با ما تماس بگیرید.

شماره تماس فاینال تکنیک

تعمیر ریموت کنترل کولر گازی ال جی:

زمانی که شما یک ریموت کنترل را به سمت دستگاه گیرنده نشانه می‌روید و دکمه آن را می‌فشارید و اتفاقی نمی‌افتد (البته بعد از چندین بار زمین زدن کنترل) و مطمئن می‌شوید ریموت کنترل کار نمی‌کند سه احتمال برای کار نکردن ریموت کنترل وجود دارد.

 • تمام شدن باطری ریموت کنترل کولر گازی ال جی
 • خراب شدن ریموت کنترل کولر گازی ال جی
 • خراب شدن برد دستگاه ال جی

که در صورت بروز مورد دوم و سوم باید برای تعمیر این مشکل به یک تعمیرکار حرفه‌ای کولر گازی مراجعه کرد.

اواپراتور برفک زده ولی باد کولر گازی ال جی گرم است

دلایل زیادی می تواند باعث بروز این مشکل شود که مهم‌ترین دلایل را در لیست زیر قرار داده‌ایم:

 • خراب بودن کلید چند حالته
 • خرابی موتور فن کولر گازی ال جی
 • هرز شدن پروانه اواپراتور و یا خارج شدن پروانه از محل خود
 • پاره بودن تسمه پروانه در کولر گازی ال جی
 • بسته بودن مسیر ورودی هوا به کولر گازی ال جی
 • تعمیر کولر گازی ال جی

تعمیر صدای زیاد کولر گازی ال جی

کولر گازی ال جی معمولا نباید صدای آزار دهنده‌ای داشته باشد. میزان کمی از صدا بخصوص در قسمت خارجی دستگاه طبیعی است . اما اگر کولر در قسمت داخلی صدای زیادی داشت دلایل زیر ممکن است باعث آن شده باشند:

 • تراز نبودن کولر گازی ال جی
 • خراب شدن لاستیک های لرزه گیر کولر گاز ال جی
 • شل شدن قطعات و اجزا مکانیکی
 • درگیر شدن پروانه با هر یک از قطعات کولر گازی ال جی
 • خارج شدن کمپرسور و یا فن دستگاه از جای خودشان

چرا کولر گازی ال جی گرمایش ندارد:

بهتر است کولر گازی قبل از استفاده از حالت گرمایش سرویس شود. وقتی گزینه گرمایش یا Heat را با ریموت انتخاب کرده و دمای ایده آل خود مثلا 25 درجه را تنظیم نمودید، به کار افتادن باد گرم حدودا 5 دقیقه طول میکشد زیرا پنل داخلی باید گرم شود، اما اگر این مدت زمان طولانی شد، کولر گازی شما احتمالا نیاز به شارژ گاز دارد و یا مشکل از موتور است که باید توسط متخصصین سرویس شود.

تعمیر کولر گازی ال جی در شمال تهران

با مشکلات متعدد کولر گازی ال جی آشنا شدید و آگاهی لازم برای زمان‌هایی که نیاز است تا تعمیر کولرگازی ال جی شما صورت بگیرد کسب کردید. جدا از مشکلات که گفته شد کولرگازی ال جی دارای کدهای خطایی است که در صورت بروز یکسری خرابی ها در کولر به صورت خودکار بر روی صفحه نمایش کولر گازی ال جی ظاهر می‌شود.

اما در بعضی از کولرها که دارای صفحه دیجیتالی یا متریکس نمی‌باشند عموماً کدهای خطا از روی چراغ های دستگاه مشخص میگردد. این خطاها تقریبا مشابه پیام های مورس نمایش داده میشود و تنها با کمی دقت و مطالعه کاتالوگ سرویس دستگاه میتوان متوجه نوع خطای آن شد. بعنوان مثال چراغ ارور به نوعی چشمک میزند که اگر آن را به نقطه و خط تبدیل کنیم چیزی مشابه این شکل به دست می آید (ـــــ . . . ـــــ . . . ـــــ . ــــــ) خطوط به معنی طول روشن یا خاموش ماندن چراغ و نقطه ها سریع چشمک زدن آن را نمایش می‌دهند. البته این چشمک زدن‌ها حالت‌های مختلفی دارد که در دفترچه مربوطه میتوان ارور کولر گازی ال جی را یافت.

پیشنهاد مطالعه :  تعمیر ماکروفر ال جی در کرج و تهران - تعمیرات مایکروویو LG

تعمیر کولر گازی ال جی

لیست کدهای کولر گازی ال جی

باید اطلاعات کافی از کدهای خطا کولر گازی ال جی داشته باشید تا در صورت بروز و مشاهده آن‌ها بهترین اقدام را انجام ‌دهید و در صورت نیاز برای تعمیر کولر گازی ال جی خود با ما تماس بگیرید.

 کدهای خطا مدل چراغ دار:

کد خطا دو بار سبز دو بار قرمز در کولر گازی ال جی: این خطا نشان از مبدل جریان زیاد است.

کد خطا دو بار سبز سه بار قرمز در کولر گازی ال جی: این کد خطا نشان از دمای بیش از حد لوله تخلیه است.

کد خطا دو بار سبز شش بار قرمز در کولر گازی ال جی: این کدخطا نشان از دمای بیش از هیت سینگ است.

کد خطا سه بار سبز دو بار قرمز در کولر گازی ال جی: این کد خطا بیانگر ولتاژ پایین در کولر گازی ال جی است.

کد خطا سه بار سبز شش بار قرمز در کولر گازی ال جی: این کدخطا بیانگر دمای پایین لوله در کولر گازی است.

کد خطا سه بار سبز پنج بار قرمز در کولر گازی ال جی: اشکال در ارتباط بین یونیت داخلی و بیرونی که باشد این کدخطا ظاهر می‌شود.

کد خطا شش بار سبز دو بار قرمزدر کولر گازی ال جی:  خطای موقعیت کمپرسور DC باعث این کد خطا می‌شود.

کد خطا شش بار قرمز در کولر گازی ال جی: این کد نشان از خطای چک سام ایپرام دستگاه بیرونی است.

کد خطا نه بار سبز دو بار قرمزدر کولر گازی ال جی: این کد نشان از جریان زیاد کمپرسور است.

کد خطا هشت بار سبز چهار بار قرمز در کولر گازی ال جی:  سنسور لوله خروجی کندانسور دچار مشکل شده است.

کد خطا هفت بار سبز دو بار قرمز در کولر گازی ال جی: خرابی PSC نشانه بیان شدن این کد است.

کد خطا هفت بار سبز شش بار قرمز در کولر گازی ال جی: قفل شدن فن بیرون BLDC دلیل ظاهر شدن این کد خطا است.

کد خطا پنج بار سبز شش بار قرمز در کولر گازی ال جی: سنسور هیت سینک اتصال ندارد.

کد خطا پنج بار سبز چهار بار قرمز در کولر گازی ال جی: سنسور لوله میانی کندانسور دچار مشکل شده است.

کد خطا چهار بار سبز چهار بار قرمز در کولر گازی ال جی: سنسور محیط بیرونی مشکل دارد.

کد خطا چهار بار قرمز در کولر گازی ال جی: سنسور CT باز است.

کد خطا یک بار سبز دو بار قرمز در کولر گازی ال جی: DC Peak.

کد خطا یک بار سبز سه بار قرمز در کولر گازی ال جی: خطای CT پایین.

کد خطا یک بار سبز شش بار قرمز در کولر گازی ال جی: دمای بیش از حد لوله کندانسور است و باید بررسی شود.

کد خطا یک بار سبز چهار بار قرمز در کولر گازی ال جی: سنسور لوله خروجی دچار مشکل شده است.

با کدهاخطا چراغ دار اشنا شدید که برای تعمیر کولر گازی ال جی خود و رفع کدهای خطا آن با فاینال تکنیک در ارتباط باشید.

هزینه سرویس کولر گازی ال جی

هنوز عده ی زیادی هستند که متاسفانه انجام سرویس کولر گازی ال جی را کاری بیهوده با هزینه اضافی می دانند اما لازم است که بدانید سرویس دوره ای هر کالایی هزینه اضافی نیست بلکه پیشگیری از به وجود امدن هزینه های سنگین یا خسارات جبران ناپذیر می باشد. بهتر است که قبل از شروع فصل گرما به شستشو و سرویس کولر گازی بپردازید تا از پرداخت هزینه های سنگین تعمیر کولر گازی جلوگیری شود.

تعمیر کولر گازی ال جی

فاینال تکنیک این امکان را به وجود آورده است که در سراسر تهران و کرج بتوانید سرویس کولر گازی ال جی خود را به طور سالانه و با هزینه مناسب انجام دهید.

برای سرویس کولر گازی ال جی خود توسط تعمیرگاه مجاز کولر گازی ال جی با مجموعه ما در تماس باشید تا از خدمت ناب ما استفاده کنید.

شماره تماس فاینال تکنیک

درباره محمد رضی زاده

دیدگاه بگذارید

avatar
  تصویب  
Notify of
Call Now Buttonارتباط مستقیم با تعمیرکار