Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

کد خطا یخچال ال جی جز موارد مهمی است که اگر از یخچال ال جی استفاده می‌کنید باید حداقل اطلاعات اندکی داشته باشید. به همین منظور در ادامه مقاله؛ ما ارور یخچال ال جی یا همان کدخطای یخچال ال جی را برای شما عزیزان به صورت کامل نوشته‌ایم تا چنانچه کدخطا خاصی روی مانیتور یخچال خود مشاهده کردید دلیل و نحوه رفع آن را یاد داشته باشید.

کدهای خطا یخچال ساید ال جی

فاینال تکنیک مجموعه باتجربه در زمینه تعمیر لوازم خانگی در تهران و کرج است که با داشتن متخصصان درجه یک در زمینه تعمیر یخچال ال جی و یخچال ساید بای ساید ال جی در خدمت شماست. در صورتیکه یخچال ال جی شما مشکل خاصی برای تعمیرات و یا مراجعه تکنسین به منزل را ندارد اما با نمایش کدخطا خاصی اتفاق کوچکی را هشدار میدهد؛ برای رفع آن کافی است با مطالعه ادامه مقاله مشکل را برطرف کنید و یا برای مشاوره تلفنی رایگان با فاینال تکنیک تماس بگیرید.

 

شماره تماس فاینال تکنیک

کد خطا OF یخچال ال جی

نمایش ارور of یخچال ال جی به معنای حالت دمو یا نمایشگاهی است؛ در این حالت اجزای خنک کننده یخچال از کار می‌افتند. این حالت برای صرفه‌جویی انرژی در مواقع نمایش یخچال در داخل فروشگاه کاربرد دارد.

برای اینکه یخچال خود را از این حالت خارج کنید، بهتر است به دفترچه راهنمای یخچال ال جی مراجعه کنید و متناسب با نوع و مدل یخچال آن‌ را رفع کنید. در اکثر یخچال های ساید بای ساید ال جی، مراحل کار به صورت خلاصه به شرح زیر است:

  • در یخچال باز و در فریزر را ببنید.
  • کلید ICE PLUS/LOCK را به‌همراه کلید REFRIGERATOR بصورت همزمان فشاردهید و ۳ الی ۶ ثانیه نگه دارید.
  • بعد از چند ثانیه به صورت خودکار یخچال به حالت عادی برمی‌گردد.

در صورتی که عیب یابی کد خطا انجام نشد با فاینال تکنیک برای مشاوره رایگان تلفنی در تماس باشید.

کدخطا Er  یخچال ال جی

ارور er به دو بخش er 1f و er lf تقسیم میشود.

 کد خطا er lf برای مشکلات موتور فنِ یخچال ال جی نمایش داده میشود. بررسی موتور فن یخچال کاری مهم و تخصصی است که باید توسط تکنسین آموزش دیده انجام شود؛ اگر آگاهی کامل و کافی ندارید حتما با فاینال تکینک در تماس باشید.

کدخطا er lf برای فن در بخش یخ ساز دستگاه است. بررسی کنید فن بخش یخساز مسدود نباشد.
معیوب بودن موتور فن، قطعی سیم کشی‌های مدار این بخش، ایراد در برد کنترل و یا از کار افتادن کلی موتور فن مشکلاتی است که این کدخطا آن‌ها را نشان می‌دهد.

ارور یخچال ال جی

کدخطا Er dH یخچال ال جی

کدخطا خطا er dh مربوط به هیتر دیفراست، PCB یا فیوز است. حساس بودن و پیچیده بودن هیتر دیفراست، برد کنترل پاور و فیوز حضور یک تکنسین مجرب را برای بررسی و تعمیر الزامی می‌کند.

پیشنهاد مطالعه :  چرا یخچال برفک می زند و راه حل رفع برفک یخچال

ارور Er FS یخچال ال جی

کدخطا  er fs یخچال ال جی مربوط به سنسور فریزر است. سنسور و اتصالات آن را چک کنید. اجزا مهم این بخش که آسیب آن‌ها مشکلات بیشتری را به یخچال وارد می‌کنند ترمیستور، اتصالات سیم ها و  PCB اصلی هستند، در صورت مشاهده کدخطا er fs حتما تمای قطعات را بررسی کنید.

ارور یخچال ال جی

 

ارور Er rS یخچال ال جی

کد خطا er rs بیانگر مشکلاتی در سنسور یخچال است. برای بررسی و رفع کد خطا er rs سنسور و کابل‌ها را چک کنید که اتصال نداشته باشند، اگر اتصال نداشت نبود با فاینال تکنیک تماس بگیرید.

شماره تماس فاینال تکنیک

ارور Er HS یخچال ال جی

کد خطا er hs اعلام کننده وجود رطوبت در یخچال ال جی است. جهت وجود اتصال کوتاه یا ایراد در سیم کشی سنسور به دقت مدار را بررسی نمایید. ممکن است سنسور رطوبت یخچال معیوب بوده و نیاز به تعویض داشته باشد.

کد خطا Er IS یخچال ال جی

ارور er is یخچال ال جی به هنگام خراب شدن سنسور یخ‌ساز نمایش داده می‌شود. برای رفع کد خطا er is ابتدا سیم‌کشی ها را بررسی کنید که قطعی یا اتصال کوتاه اتفاق نیفتاده باشد در صورت سالم بودن سیم‌کشی ها خود سنسور باید بررسی شود که در صورت سوختگی و … باید تعویض شود.

کد خطا Er SS یخچال ال جی

ارور er ss یخچال ال جی مربوط به سنسور بخش درآور یا کشویی یخچال است. مانند سنسور یخ‌ساز ابتدا باید سیم‌کشی، اتصال کوتاه و … بررسی شود اگر مشکلی وجود نداشت خود سنسور باید بررسی، تعمیر و در صورت نیاز تعویض شود.

کد خطا Er rt یخچال ال جی

ارور er rt یخچال ال جی مربوط به “وجود خطا در سنسور دمای محیط” است. دلایل بروز خطا و خرابی سنسورهای مختلف از جمله سنسور دمای محیط؛ اتصال کوتاه، ایراد در اتصالات و سیم‌کشی‌ها و جریانات برق است که بعد از بررسی این موارد به بررسی و تعمیر خود سنسور پرداخته می‎‌شود.

 

ارور یخچال ال جی

ارور  Er lt یخچال ال جی

 ارور er it یخچال ال جی به وجود خطای سیستمی در داخل یخ ساز اشاره دارد. بخش تست گیرنده یخ ساز را بررسی کنید یک بار جریان برق را قطع و وصل کنید اگر مشکلی وجود داشت برای بررسی و رفع کد خطا er it با فاینال تکنیک تماس بگیرید تا با مشاوره تلفنی رایگان، راهنمایی کامل را دریافت کنید.

کد خطا Er gF یخچال ال جی

ارور er gf یخچال ال جی به وجود مشکل در فلومتر یا جریان سنج دستگاه اشاره دارد. ابتدا فشار آب رو چک کنید اگر اوکی بود و این کدخطا نمایش داده میشد احتمالا فلومتر آسیب دیده است که باید به صورت کامل بررسی و تعمیر شود.

کد خطا Er FF یخچال ال جی

ارور er ff یخچال ال جی از کار افتادن فن اواپراتور را هشدار می‌دهد. موتور فن اواپراتور، برد کنترلی، سیم‌ها و اتصالات جز اجزائی هستند که باید بررسی و در صورت تشخیص متخصص، تعویض گردند. برای مشاوره تلفنی رایگان با فاینال تکنیک تماس بگیرید.

شماره تماس فاینال تکنیک

کد خطا Er CF یخچال ال جی

ارور er cf یخچال ال جی هنگام خراب بودن موتور فن کندانسور نمایش داده میشود. موتور فن کندانسور، برد کنترلی، سیم کشی‌های مربوطه و قطعات را از لحاظ فیزیکی چک کنید. اگر وضعیت حاد باشد در صورت تشخیص متخصص قطعات باید تعمیر و تعویض شوند.

پیشنهاد مطالعه :  تعمیر کمپرسور یخچال چگونه است؟ علت خرابی کمپرسور یخچال چیست؟

کد خطا Er CO یخچال ال جی

ارور er co به خطای ارتباطات اشاره می‌کند. رابطه‌ای که بین برد اصلی و نمایشگر و … وجود دارد اگر دچار مشکل و خطا شود این کدخطا نمایش داده میشود. برد کنترلی نمایشگر، PCB و یا سیم کشی‌های مربوطه اجزا اصلی ارتباطات هستند که برای “رفع کد خطا er co” باید ابتدا آن‌ها بررسی شوند و در صورت نیاز تعمیر و تعویض شود.

ارور FF یخچال ال جی

کدخطا ff یخچال ال جی به وجود خطا در موتور فن فریزر اشاره دارد. فن فریزر و موتور آن را بررسی کنید. اگر آسیب جدی دیده بود و آگاهی لازم برای تعمیر آن نداشتید برای مشاوره تلفنی رایگان و تعویض موتور فن فریزر با فاینال تکنیک تماس بگیرید.

شماره تماس فاینال تکنیک

ارور F dH یخچال ال جی 

کدخطا f dh درصورتی که سنسور در دیفراست به بالای ۴۰ درجه فارنهایت نرسد، نمایش داده میشود. فیوز معیوب، هیتر معیوب و برد کنترلی دارای عیب می‌توانند دلایل بروز خطا باشند، آن‌ها را بررسی کنید. اجزائی که در صورت لزوم نیاز به تعویض دارند، شامل مجموعه کنترلر، هیتر دیفراست و رله برد کنترل هستند. اگر مشکل از هر بخش بود برای تعمیر آن با فاینال تکنیک تماس بگیرید.

کد خطا F dS یخچال ال جی – کد خطا r dS یخچال ال جی

کدخطا ds در یخچال ال جی با دو مدل f (فریزر) r (یخچال) نمایش داده میشود که هر دو یک معنی را برای یخچال یا فریزر دارد.

این ارورها یخچال ال جی مربوط به سنسور دیفراست فریزر/ یخچال است. ایرادات سیم کشی و یا اتصال کوتاه سنسور را چک کنید اگر مشکلی نداشت ممکن است مجموعه کنترلر خراب باشد که برای رفع کد خطا f ds باید تعویض شود. کنترلر شامل ترمیستور دیفراست و فیوز سیستم دیفراست است.

ارور F1 یخچال ال جی

 کد خطا f1 مربوط به فن دمنده یا موتور یخ‌ساز است. احتمالا این قطعات دچار خرابی شده و نیاز به تعویض دارند. همچنین ممکن است، برد پاور اصلی آسیب دیده باشد که برای بررسی و تعمیر آن نیاز به یک تکنسین دارید تا رفع کدخطا f1  صورت بگیرد.

ارور یخچال ال جی

ارور ۲۲ یخچال ال جی

کدخطا 22 در صورتی نمایان می‌شود که صدای کلیک مانندی به گوش برسد. این خطا نشان دهنده خراب بودن رله کمپرسور است.

ارور ۶۷ یخچال ال جی

کدخطا 67 در مواقعی که فضای خالی درون در یخچال وجود داشته باشد، بطوریکه یخچال بصورت کامل ایزوله نبوده و انرژی هدر برود، نمایش داده می‌شود. همچنین می‌تواند به معنای پربودن فریزر نیز باشد. در یخچال، قفل درب و لاستیک‌های اطراف آن را بررسی کنید و یک بار جریان برق را قطع و وصل کنید تا رفع کد خطا 67 انجام شود.

فاینال تکنیک با 22 سال سابقه کاری و نمایندگی مجاز تعمیر لوازم خانگی در تهران و کرج این تعهد را به مشتریان خود میدهد تا با استفاده از مرغوب ترین قطعات و پیشرفته ترین امکانات در دسترس در زمینه تعمیرات لوازم خانگی خدمات تعمیری با کیفیت و سرعت بالا را برای یخچال ساید بای ساید ال جی و یخچال فریزر ال جی شما ارائه کند. برای مشاوره تلفنی رایگان و ثبت فرم درخواست تعمیر باف اینال تکنیک در ارتباط باشید.

درباره محمد رضی زاده

2
دیدگاه بگذارید

avatar
1 رشته نظرات
1 رشته پاسخ ها
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
محمد رضی زادهامیر Recent comment authors
  تصویب  
Notify of
امیر
مهمان
امیر

سلام خسته نباشید.چند مدتیه که یخچال فریز ساید بای ساید الجی ما قسمت فریزرش به دمای مورد نظر نمی رسه و موتور دائم کار می کنه مدت زمان یخ ریزی هم زیاد شده و هیچ کدوم از این خطا ها رو هم نمی ده.(فقط قسمت فریزر این شکلیه و یخچال سالمه) لطفا راهنمایی کنید .مشکل کدوم قسمتشه

Call Now Buttonارتباط مستقیم با تعمیرکار