تعمیر سولاردوم و مایکروفر

macro repairing

فاینال تکنیک، مرکز تخصصی تعمیر لوازم خانگی تهران آماده خدمت رسانی به شما در زمینه تعمیرات لباسشویی در منزل و در کارگاه خود می‌باشد. فاینال تکنیک این افتخار را دارد تا با 22 سال سابقه کاری در خدمت شما عزیزان باشد و این اطمینان را به شما بدهد که کار خود را بالاترین کیفیت و استفاده از بهترین قطعات ارائه دهد. تعمیر سولاردوم خود را به تکنسین‌های متخصص ما بسپارید تا با تشخیص درست، سرعت بالا و قیمت مناسب تعمیر لباسشویی شما را در هر برندی انجام دهند. 

تعمیر سولاردوم در تهران و کرج

شماره تماس تعمیرکارسولاردوم در تهران 02122000541 است.

 

تعمیر ماکروفر

نشانه های خراب شدن ماکروفر و سولاردوم


ماکروفر و سولاردوم از پیچیده ترین لوازم برقی آشپزخانه می باشد که در صورت خرابی باید حتما به متخصصین این زمینه مراجعه کنید. نشانه های خرابی ماکروفر و سولاردوم : گرم نشدن غذا، روشن نشدن ماکروفر و سولاردوم، خراب بودن لامپ، مشکل داشتن دیود، خراب بودن خازن، کار نکردن گریل ماکروفر، جرقه زدن ماکروفر، مشکل داشتن برد، کار نکردن کلید های پنل، باز نشدن درب ماکروفر و سولاردوم و ... می باشد.

تفاوت سولاردام با مایکروویو چیست؟

در مایکروویو ابزاری به نام مگنترون تعبیه گردیده که امواجی با فرکانس 2450 مگاهرتز ایجاد می‌کند. این امواج پس از برخورد با دیواره فلزی محفظه پخت منعکس شده و  بر روی ماده غذایی متمرکز می‌شوند. این امواج باعث ایجاد جنب و جوش در ذرات آب و ذرات غذا می‌شود.

توجه داشته باشید که سولاردام فناوری ابداعی کمپانی ال جی است که ترکیبی از فناوری مایکروویو و امواج گرمایشی نوری است.

در سولاردام المنت های نوری نیز به سیستم اضافه گردیده است. به شکلی که در بالای محفظه پخت فر سولاردام یک هیتر ذغالی اضافه شده است. در این هیتر رشته های زغال قرار گرفته و امواج نورانی با گرما و عمق نفوذ بسیار بالا تولید و انتشار می‌نماید.

شما می‌توانید برای تعمیر لوازم خانگی خود با ما تماس بگیرید و یا با خواندن مقاله های ما، نحوه تعمیرات لوازم خانگی را در منزل یاد بگیرید.

نشانه های خرابی سولاردام چیست؟

شاید برایتان جالب باشد، اما باید گفت اجاق های کاکروویو یکی از اختراعات خلاقانه بشر است. برای همین تعمیر این وسیله تقریبا سختی های خاص خودش را دارد.

برای همین این مقاله را تا انتها بخوانید تا با سختی و آسانی تعمیر سولاردام در منزل آشنا شوید.

برای تعمیر و پیدا کردن نشانه های خرابی سولاردام اول باید مطمئن شوید که وسیله به برق متصل شده است یا خیر. برای این کار لازم است که یک ولت متر و اهم متر تهیه کنید و وسیله را چک کنید. از طرف دیگر می‌توانید مطمئن شوید که وسیله از پریز برق جدا شده است. بعد از آن به بررسی سولاردام و مایکروویو بپردازید.

شما می‎توانید مشکلات سولاردام و ماکروویو خودتان را در منزل حل کنید. مشکلاتی از قبیل تولید سر و صدای زیاد، خاموش نشدن وسیله، گرم نکردن وسیله، روشن نشدن وسیله و یا هر مشکل دیگر.

چگونه صفحه تاچ سولاردام را تعمیر کنیم؟

برای پیدا کردن مشکل و نشانه های خرابی سولاردام اول باید بفهمید چرا صفحه تاچ کار نمی‌کند. اول شما بایست یاد بگیرید که سوئیچ لایه میانی و برد را کنترل کنید. این بخش از سوئیچ‌های الکتریکی تاچ از دو لایه پلاستیک میالار Mylar با پوشش رسانا تشکیل شده است. این بخش از برد جزو مهمترین بخش هاست. ترجحیا بگذارید تعمیرکاران متخصص ما بررسی کنند.

زمانی که شما کلیدی را در صفحه‌ تاچ فشار می‌دهید این دو لایه پلاستیکی به هم برخورد پیدا می‌کنند. به همین دلیل شما می‌توانید خرابی کلیدی در صفحه تاچ که در اثر استفاده بیش از اندازه دچار مشکل شده است را بفهمید. اگر متوجه خرابی دکمه شدید، راهی جز تعویض ندارید.

برای تعمیر سولاردام خود بعد از باز کردن قاب، در اولین مرحله اتصال این سوئیچ با برد کنترل را چک کنید. اگر متوجه خرابی شدید تعویضش کنید.

زمانی که شما یک دکمه را روی صفحه تاچ مایکروویو و یا سولاردام فشار می‌دهید صفحه کنترل سیگنالی را به اجزای دیگر مایکروویو برای آغاز فرآیند ارسال می‌کند.

گاهی اوقات ممکن است پنل شما روشن باشد ولی اعداد قابل مشاهده نباشد. اگر این اتفاق افتاده باشد، به احتمال زیاد مشکل از کنترل پنل است که راه تعمیر ذکر شده است.

نحوه تعمیر سر و صدای زیاد ماکروویو و سولاردام چیست؟

یکی از نشانه های خرابی سولاردام سر و صدای زیاد وسیله است. یکی از عوامل ایجاد کننده سر و صدای نامتعارف در ماکروویو و سولاردام، خرابی موتور راه اندازی سینی ماکروویو است. اگر این صدا از طرف موتور باشد راهی جز تعویض ندارید.

برای تعویض لازم است بدنه را باز کنید و به موتور ماکروویو و یا سولاردام که در انتها قرار دارد دسترسی پیدا بکنید. اگر فکر می‌کنید تعویض و یا تعمیر این موتور سخت است، به متخصصین فاینال تکنیک اعتماد کنید و تماس بگیرید.

یکی دیگر از عوامل ایجاد سر و صدای بلند بر اثر معیوبی مگنترون است. مگنترون بخشی از مدار ولتاژ بالا است که حرارت را در مایکروویو ایجاد می‌کند. اگر متوجه شدید که صدای بلند از این قطعه است، حتما با متخصصین ما تماس بگیرید.

ممکن است سر و صدای زیاد سولاردام و یا ماکروویو از خرابی سینی باشد. اگر خرابی از سینی باشد، تعمیر و تعویض راحت است. چونکه احتمال دارد غلطک که به چرخش سینی کمک می کند شکسته باشد و تعویض و یا تعمیر غلطت به راحتی امکان پذیر است.

یکی دیگر از مواردی که احتمال دارد سبب تولید صدای نامتعارف در سولاردام و یا ماکروویو شود ایراد در فن خنک‌کننده ماکروویو است. برای اطمینان از خرابی این قطعه لازم است شما بدنه وسیله را باز کنید و فن را بررسی کنید.

چرا ماکروویو و سولاردام خاموش نمی‌شود؟

یکی از نشانه های خرابی سولاردام خاموش نشدن است که باز بودن درب وسیله عامل آن است.

احتمال دارد سوئیچ درب سولاردام که قطع و وصل شدن جریان را در هنگام باز و بسته شدن درب کنترل می‌کند معیوب شده باشد. در درب قلاب یا چفتی وجود دارد که سوئیچ درب را فعال می‌کند. این سوئیچ به سیم ‌هایی به چند ترمینال اتصال دارد.

برای تعمیر ماکروویو و یا سولاردام خود از یک اهم متر کمک بگیرید و این اتصالات را بررسی کنید. در صورتی که جریان برق در وضعیت باز بودن درب انتقال پیدا کرد, بدین معنی است که ایراد از این سوئیچ است و خودتان می‌توانید تعویضش کنید.

چرا ماکروویو و سولاردام گرم نمی‌کند؟

یکی دیگر از نشانه های خرابی سولاردام این است که وسیله شما روشن است اما نمی‌تواند غذا را گرم کند. این خرابی ممکن است در اثر خرابی سوئیچ درب باشد. بدین معنی اگر سوئیج درب شکسته باشد، سیگنال های لازم تولید و منتقل نمی‌شود و سولاردام غذا را گرم نمی‌کند. برای کنترل سوئیچ درب از مولتی متر استفاده کنید.

یکی دیگر از عوامل خرابی سولاردام و گرم نکردن این وسیله می‌تواند به دلیل وجود مشکل با دیود ولتاژ بالا باشد که به قدرت مگنترون کمک می‌کند. اگر این علت باعث خرابی وسییله شما بود، می‌باسیت با تعمیرکار فاینال تکنیک تماس بگیرید.

چرا سینی سولاردام و یا ماکروویو نمی‌چرخد؟

یکی دیگر از نشانه های خرابی سولاردام نچرخیدن سینی شیشه ای است. این خرابی ممکن است در اثر عوامل زیر باشد:

خرابی در موتور حرکت دهنده سینی، قطعی در اتصال سیم های موتور و غلتکی که سینی را به چرخش می‌آورد، خرابی یا آسیب دیدن غلتکی که به سینی متصل است و آنرا به چرخش در می‌آورد و ... از جمله نشانه های این نوع خرابی است.

چرا درب سولاردام و یا ماکروویو بسته نمی‌شود؟

یکی دیگر از نشانه های خرابی سولاردام وجود ایراد در باز کردن درب است. این خرابی ممکن است در اثر ایجاد شکستگی اهرم قفل درب ماکروویو و سولاردام باشد. همچنین وجود ایراد در مونتاژ قفل درب نیز از دیگر عوامل خرابی سولاردام است. راه حل رفع این خطا جایگزینی قطه درب سولاردام است.


چرا فن خنک کننده سولاردام کار نمی‌کند؟

یکی دیگر از نشانه های خرابی سولاردام خرابی فن خنک کننده است. این خرابی ممکن است در اثر از بین رفتن فیلتر زغال چوب آن باشد.

این نوع فیلترها در مایکروویو‌ها و سولاردام ها برای از بین بردن بو و آلاینده‌ها, از غذای در حال گرم شدن, به طور گسترده‌ای استفاده می گردد. به همین دلیل آلاینده‌هایی که در طول زمان به این فیلتر می‌چسبند, سبب مسدود شدن آن می‌شوند. راه حل رفع این مشکل تعویض فیلتر است.

تعمیر انواع ماکروفرها


تعمیر تمامی برندهای معتبر و مختلف ماکروفرها و سولاردوم ها


نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی

تعمیر برندهای مختلف، با توجه به نوع برند انجام می شود. تیم متخصص فاینال تکنیک، برای تعمیر هر برند، گروه خاصی را در نظر گرفته است که تجربه ی کافی در زمینه‌ی تعمیر همان برند را دارند. کارکنان فاینال تک دارای مدارک رسمی از نمایندگی برندهای معتبر از جمله ال جی، سامسونگ، بوش و... می باشند. بنابراین دستگاه به صورت حرفه ای و براساس اصول تعمیر می شود. شما میتوانید تعمیرسولاردوم ال جی، تعمیر سولاردوم سامسونگ، تعمیر سولاردوم فوما و ... خود را با خیال راحت و اعتماد کامل به ما بسپارید و با قیمت مناسب محصول خود را تعمیر شده دریافت کنید.

تعمیر سولاردوم ال جی

همانطوری که بیان شد سولاردم فناوری ابداعی کمپانی ال جی است که در واقع ترکیبی از فناوری مایکروویو و امواج گرمایشی نوری است. محفظه پخت فر سولاردام یک هیتر ذغالی قرار گرفته است، این هیتر نوعی المنت نوریه که در داخل ان رشته های زغال قرار گرفته و امواج نورانی با گرما و عمق نفوذ بسیار بالا تولید می‌کند.

همین اختصاصیت اختراع، که فقط بوسیله کمپانی ال جی تولید می‌شود باعث می‌شود تعمیرات سخت تری داشته باشد. به این معنی که برخی از قطعات و ... فقط در این وسیله استفاده شده است که تعمیرات خاصی دارد. برای تعمیر سولاردوم ال جی خود حتما به مرکز تخصصی آن مراجعه نمایید.

فاینال تکنیک، مرکز اصلی و نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی ال جی در تهران و کرج است که با 22 سابقه کار و متخصصین ماهر و توانمند آماده خدمت رسانی به شما است.

شماره تلفن تعمیرکار ال جی در تهران: 02122000541

پرسش و پاسخ های متدوال در مورد تعمیرات انواع ماکروفرها


  1. چرا در مایکروفر درست بسته نمی شود؟

    این موضوع معمولا به دلیل مشکل داشتن زبانه در است. ممکن است چفت در مایکروفر خراب شده باشد. درست کار کردن زبانه ها و چفت در که با فنر کار می کند برای بسته شدن در مایکروفر مهم است. بهم پیچ خوردن فنر ها، مشکل داشتن اهرم، مسدود شدن فیلتر زغالی ( برای جلوگیری از بو و آلودگی)، مسدود شدن فیلتر چربی و … از جمله دلایل دیگر برای درست بسته نشدن مایکروفر است.

  2. چرا مایکروفر روشن نمی شود؟

    مهم ترین دلیل آن مشکل داشتن در بخش قفل درب و میکروسویچ ها ( که وقتی خراب باشد به بقیه ی قسمت ها اجازه ی کار نمی دهد) است. خراب بودن فیوز سرامیکی ( که برای تست باید از مولتی متر استفاده کرد)، سوختن فیوز حرارتی، خراب شدن لامپ مگنترون، مشکل داشتن مونتاژ قفل درب، خرابی قلاب ها و مونتاژ های ضامن و … از دیگر علت های عمومی روشن نشدن مایکروفر می باشد.

  3. چرا مایکروفر خوب گرم نمی کند؟

    درست کار نکردن دیود ( ولتاژ بالای دیود در مگنترون برای گرم کردن غذا بسیار ضروری است) ، خراب بودن سوئیچ درب مایکروفر ها که برای تست باید از مولتی متر استفاده کرد. اما توجه کنید حتی اگر مایکروفر به برق وصل نباشد باز هم در خطر برق گرفتگی است. بنابراین این کار را باید به تکنسین های با تجربه بسپاریم.

Call Now Buttonارتباط مستقیم با تعمیرکار