Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

تعمیر کولر گازی اجنرال

تعمیر کولر گازی اجنرال توسط نمایندگی تعمیرات کولر گازی اجنرال در تهران انجام می‎‌شود، مجموعه فاینال تکنیک 22 سال سابقه کاری دارد. متخصصین این نمایندگی دارای مدارک مختلف فنی و کارآزموده در تعمیرات وسایل مختلف هستند علاوه بر این استفاده از تکنولوژی های روز و قطعات جنس خوب نیز باعث شده است تا مجموعه فاینال تکنیک تعمیر کولر گازی اجنرال و … را به طور صحیح و خوب انجام دهد. قیمت مناسب، سرعت کار و تشخیص درست علت مشکلات کولرهای گازی از دیگر برجستگی های فاینال تکنیک است.

در ادامه به آموزش تعمیر کولرگازی اجنرال و نحوه تعمیر متخصصین فاینال تکنیک، مرکز تعمیر لوازم خانگی، پرداخته شده است. با مطالعه این بخش می‌توانید با خاطر جمعی بیشتر به فاینال تکنیک اعتماد کنید و اطلاعات مفیدی درباره تعمیرکولرگازی اجنرال خود داشته باشید.

از سه طریق تماس تلفنی، درخواست فرم تعمیر ماشین ظرفشویی و دایرکت اینستاگرام با کارشناسان ما ارتباط بگیرید

شماره تماس فاینال تکنیک

شماره تماس فاینال تکنیک

فرم درخواست تعمیر فاینال تکنیک

finaltechnic instagram

آموزش تعمیر کولر گازی اجنرال

برای آشنایی با مشکلات مختلفی که ممکن است برای کولر گازی شما پیش بیاید، بهتر است ابتدا با اجزا اصلی کولرگازی اجنرال آشنا شوید، کولر گازی از اجرای داخلی و خارجی تشکیل شده است که به مرعفی قطعات مهم هر دو پنل خارجی و داخلی کولر گازی اجنرال پرداخته‌ایم

اجزای مهم پنل خارجی کولر گازی به شرح زیر است:

تعمیر کمپرسور کولر گازی اجنرال:

کمپرسور نوعی دستگاه مکانیکی است که گاز کم فشار را به داخل کشیده و آن را متراکم کرده و فشار آن را قبل از ارسال به کندانسور افزایش می‌دهد. در هنگام افزایش فشار، دمای گاز فشرده شده افزایش می‌یابد. زمانی که این گاز می‌خواهد از داخل کمپرسور خارج شود، با عبور از یک سیستم خنک‌کننده دمای گاز کاهش می‌باید. کمپرسور مهم‌ترین قسمت از هر سیستم تهویه مطبوع است.

تعمیر کندانسور کولر گازی اجنرال:

کندانسور، مبرد (گاز فشار بالا) بخار شده را از کمپرسور دریافت می‌کند، آن را به مایع تبدیل می‌کند، گرمای آن را جذب می‌کند و به بیرون انتقال می‌دهد. کندانسور همچنین با درهای آلومینیومی پوشانده شده تا گرما را با سرعت بیشتری انتقال دهد.

تعمیر کولر گازی اجنرال

تعمیر فن کولر گازی اجنرال:

فن پنل خارجی کولر گازی، یک فن معمولی است که دارای سه یا چهار پره است و توسط یک موتور هدایت می شود. این فن در جلوی کمپرسور و سیم‌پیچ کندانسور قرار دارد. گرمای تولید شده در کمپرسور باید به بیرون منتقل شود زیرا اگر در طولانی مدت کمپرسور بیش از حد گرم شود و سیم‌پیچ های موتور آن سوزانده شود، منجر به آسیب دیدگی کامل کمپرسور و کل سیستم کولر گازی می‌شود.

 تعمیر شیر انبساط کولر گازی اجنرال:

شیر انبساط که بخشی از پنل خارجی سامانه تهویه مطبوع است، بین دو مجموعه سیم‌پیچ (سیم‌پیچ های سردشده اواپراتور و سیم‌پیچ های گرم کندانسور) قرار دارد و وظیفه کنترل میزان مبرد ورودی به اواپراتور را برعهده دارد. دریچه انبساط معمولا یک لوله مویین از جنس مس با چندین دور سیم‌پیچ است.

اگر در هرکدام از اجزا خارجی کولر گازی اجنرال مشکل دیدید برای تعمیر کولر گازی اجنرال خود با ما تماس بگیرید.

اجزای مهم پنل داخلی کولر گازی به شرح زیر است:

 تعمیر فن خنک‌ کننده کولر گازی اجنرال:

در پنل داخلی یک فن خنک کننده بلند وجود دارد که هوای اتاق را می‌مکد. این فن در حالی که هوای اتاق را مکش می‌کند، آن را به اواپراتور و فیلتر هوا منتقل می‌کند و به همین دلیل دمای هوا کاهش یافته و همه آلودگی های آن از بین می‌رود. در کل، فن خنک کننده کولر گازی، هوای گرم و آلوده اتاق را جذب می‌کند و هوای خنک و تمیز را فراهم می‌کند.

تعمیر اواپراتور کولر گازی اجنرال:

اواپراتور که به سیم‌پیچ خنک کننده هم معروف است، یک سیم‌پیج مسی ست که از تعدادی لوله های مسی حلقوی ساخته شده است. اواپراتور با پوشش های آلومینیومی پوشانده شده است به طوری که بتواند حداکثر مقدار حرارت را به هوای داخل اتاق منتقل کند. مبرد از لوله در دمای بسیار پایین و فشار بسیار کم وارد اواپراتور می‌شود؛ سپس فن، هوای گرم اتاق یا هوای اتمسفر را جذب می‌کند و با این کار هوا از روی اواپراتورعبور می‌کند که منجر به خنک شدن هوا می‌شود.

تعمیر فیلتر هوای کولر گازی اجنرال:

فیلتر هوا بخش مهمی از پنل داخلی است. این قسمت ذرات خاک را از هوای اتاق خارج کرده و به تهیه هوای تمیز اتاق کمک می‌کند. فیلتر هوای کولر گازی دقیقا قبل از اواپراتور قرار می‌گیرد. هنگامی که فن، هوای گرم اتاق را بکشد، این هوا ابتدا از فیلتر هوا و سپس از اواپراتور عبور می‌کند.

تعمیر لوله تخلیه کولر گازی اجنرال:

دمای لوله اواپراتور به دلیل مبرد دمای پایین در اواپراتور، بسیار کمتر از دمای معمول هوای اتاق است. به همین دلیل بخار آب موجود در هوا متراکم می‌شود و قطرات شبنم مانندی روی سطح اواپراتور می‌سازد، سپس این قطرات آب از اواپراتور خارج شده و در یک فضای کوچک درون پنل داخلی جمع می‌شوند.

تعمیر دریچه کولر گازی اجنرال:

هوای خنک تهیه شده در کولر گازی، از طریق دریچه به داخل اتاق منتقل می‌شود. این دریچه‌ها به تغییر زاویه یا جهت ورود هوا به اتاق مطابق با نیاز کمک می‌کنند. با دریچه‌ها می‌توانید عبور حداکثر مقدار هوای خنک را به راحتی تنظیم کنید. در کل دو نوع دریچه وجود دارد: افقی و عمودی. دریچه های افقی به یک موتور کوچک متصل شده و موقعیت آن‌ها توسط ریموت تنظیم می‌شود.

پیشنهاد مطالعه :  چرا کولرگازی خوب سرد نمی کند؟

اگر در هرکدام از اجزا داخلی کولر گازی اجنرال مشکل دیدید برای تعمیر کولر گازی اجنرال خود با ما تماس بگیرید.

تعمیر کولر گازی اجنرال

کولر گازی اجنرال دارای انواع پنجره ای، اسپلیت دیواری، داکت (کانالی)، کاستی و مولتی پنل ساده و پیشرفته (VRF) است. کولرگازی اجنرال با استفاده از تکنولوژی پیشرفته کشور ژاپن از بالاترین راندمان و دوام در شرایط آب و هوایی مختلف نسبت به رقبای خود برخوردار است و با توجه به سابقه طولانی در زمینه ی تهویه مطبوع به صورت تخصصی، مورد اعتماد مردم است. محصول جدید کولر گازی اسپلیت دیواری اجنرال با عملکرد سرمایشی و گرمایشی و تکنولوژی اینورتر، بهترین انتخاب برای مشتریانی است که کیفیت و مصرف بهینه انرژی اولویت اول آنها است. کولر گازی اجنرال در مراکز آزمایشگاهی شرکت فوجیتسو جنرال ژاپن مورد تست کیفیت قرار می‌گیرد تا بهترین عملکرد در سخت ترین شرایط کاری برای این محصول میسر شود.

باتوجه به تکنولوژی به کار رفته در کولرگازی اجنرال شاید این تصور برای شما پیش بیاید که مشکلاتی برای این کولرها پیش نمی‌آید، اما گاهی به خاطر نگهداری نادرست، پشت گوش انداختن سرویس‌های سالانه، جریان برق ضعیف و … باعث میشود تا تعمیر کولر گازی اجنرال شما شکل بگیرد.

برای آشنایی بیشتر مشکلات متعددی که برای کولر گازی اجنرال پیش می‌آید را عنوان کرده‌ایم تا هنگام بروز آن‌ها سریعا با مجموعه فاینال تکنیک تماس بگیرید.

شماره تماس فاینال تکنیک

شماره تماس فاینال تکنیک

کولر گازی اجنرال باد خنک تولید نمیکند یا سرمای کولر گازی کم شده است:

به طور کلی اگر بخواهیم توضیح دهیم به این صورت است که کولرهای گازی یک سیستم چرخشی در هوا ایجاد می کنند. آنها دمای گرم اتاق را دریافت می کنند و به بیرون انتقال می دهند و در عوض هوای سرد را به محیط داخل خانه هدایت می کنند. اگر گرمای بیرون اتاق به شدت بالا باشد کولرهای گازی در انتقال هوای داغ به بیرون اتاق دچار مشکل می شوند. یکی از استاندارد هایی که در کولرهای گازی رعایت می‌شود این است که این کولرها در یک درجه حرارت به خوبی کار کنند و در درجه حرارت دیگر کار خود را متوقف کنند. برای اطلاع بیشتر می‌توانید مقاله مرتبط با دلایل خوب سرد نکردن کولر گازی را مطالعه کنید و اگر مشکل برطرف نشد برای تعمیر کولرگازی اجنرال خود با ما تماس بگیرید.

تعمیر کولر گازی اجنرال

تعمیر ریموت کنترل کولر گازی اجنرال:

زمانی که شما یک ریموت کنترل را به سمت دستگاه گیرنده نشانه می‌روید و دکمه آن را می‌فشارید و اتفاقی نمی‌افتد (البته بعد از چندین بار زمین زدن کنترل) و مطمئن می‌شوید ریموت کنترل کار نمی‌کند سه احتمال برای کار نکردن ریموت کنترل وجود دارد.

 • تمام شدن باطری ریموت کنترل کولر گازی
 • خراب شدن ریموت کنترل کولر گازی
 • خراب شدن برد دستگاه

چرا کولر گازی اجنرال گرمایش ندارد:

بهتر است کولر گازی قبل از استفاده از حالت گرمایش سرویس شود. وقتی گزینه گرمایش یا Heat را با ریموت انتخاب کرده و دمای ایده آل خود مثلا 25 درجه را تنظیم نمودید، به کار افتادن باد گرم حدودا 5 دقیقه طول میکشد زیرا پنل داخلی باید گرم شود، اما اگر این مدت زمان طولانی شد، کولر گازی شما احتمالا نیاز به شارژ گاز دارد و یا مشکل از موتور است که باید توسط متخصصین سرویس شود.

دلیل تولید صدای ناهنجار هنگام کار از پنل داخلی کولر گازی اجنرال (اواپراتور):

اگر صدای غیر معمول از پنل داخلی کولر گازی می شنوید احتمالا کولر گازی شما دچار یک مشکل جدی شده است که برای رفع آن حتما باید از یک متخصص کمک بگیرید. این صدای غیر معمول احتمالا نشان دهنده خراب بودن بلوور بوده که برای رفع این صدا باید بلور تعمیر شده و یا بلبرینگ ها و بوشن معیوب کولر گازی تعویض شود.

دلیل کم شدن پرتاب باد کولر گازی اجنرال:

فرقی نمی‌کند که از کولر در حالت سرمایش استفاده کرده اید یا گرمایش. در هر صورت این موضوع بسیار ناخوشایند است که شدت پرتاب باد از دستگاه کم شود.

 1. کثیفی فیلترهای هوا در دستگاه
 2. یخ زدگی کویل های اواپراتور دستگاه
 3. وجود مشکل در بلوور دستگاه

تعمیر آبریزش هنگام کارکرد کولرگازی اجنرال:

یکی از علت‌های اصلی آبریزش کولر گازی تخلیه نشدن آب تولیدی آن است، علت این اتفاق بسته شدن یا کیپ شدن لوله درین به دلیل تا خوردن یا بسته شدن یا لجن گرفتن است شما برای چک کردن این مشکل و پیدا کردن عیب باید به لوله تخلیه دسترسی داشته باشید . در تمام کولر گازی‌ها این لوله تخلیه در زیر پنل داخلی آن قرارگرفته است که به دو روش می‌توانید به زیر پنل داخلی دسترسی داشته باشید و در نهایت در صورت رفع نکردن مشکل با مجموعه فاینال تکنیک تماس بگیرید تا در اسرع وقت به منزل شما مراجعه کنند و تعمیر کولرگازی اجنرال شما را پیش بگیرند.

دلیل روشن نشدن کولر گازی اجنرال:

روشن نشدن کولرگازی دلایل متعددی دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به وجود اتصالات برقی  در کولر گازی، کثیفی فیلتر کولر گازی، خرابی سیستم تهویه، مسدود بودن راه خروجی آب و … اشاره کرد.

تمامی موارد عنوان شده جز مشکلات متعددی هستند که ممکن است برای کولر گازی شما پیش بیاید. برای برطرف کردن آن‌ها و تعمیر کولر گازی اجنرال خود فاینال تکنیک تماس بگیرید.

نمایندگی تعمیر کولر گازی اجنرال در غرب تهران

اگر ساکن تهران و کرج هستید چه در فصل سرما (گرمایش کولر اجنرال) و چه در فصل گرما (سرمایش کولر گازی اجنرال) دارای مشکل است و باید حتما توسط سرویسکار کولر گازی بررسی و تعمیر شود، هیچ نگران نباشید مجموعه فاینال تکنیک با داشتن شعبه‌های مختلف در سراسر تهران در خدمت شماست. خصوصا که نمایندگی تعمیر کولر گازی اجنرال در غرب تهران به صورت کامل در خدمت شما عزیزان ساکن این منطقه، هستند.

پیشنهاد مطالعه :  تعمیر کولر گازی بوش در تهران - تعمیرات کولر گازی بوش bosch

جدا از مشکلاتی که عنوان شد اگر مشکلی برای کولر پیش بیاید خود شرکت اصلی در ساخت کولر تعریف کرده است که  بر روی مانیتور اسپیلت به صورت کد به استفاده کننده برساند که  کولرگازی دچار مشکل شده است و باید برطرف شود.

تعمیر کولر گازی اجنرال

کدخطا E2-L2 در کولر گازی اجنرال:

این خطا مربوط می شود به اشکال در سنسور اتاق – چک کردن مقدار مقاومت سنسور اتاق – خرابی سنسور اتاق – فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.

ارور E3-L1 در کولر گازی اجنرال:

این خطا مربوط می شود به اشکال در سنسور لوله – مقدار مقاومت سنسور اتاق بررسی شود – تعویض سنسور اتاق – فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز فاینال تکنیک تماس بگیرید.

کد خطا E4-L5در کولر گازی اجنرال:

این خطا وضعیت غیر عادی در واحد خارجی را نشان می‌دهد.

ارور E5-L6در کولر گازی اجنرال: 

اشکال در موتور فن داخلی سیگنال برگشتی به بورد را ندارد – خرابی برد الکترونیک – فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.

کد خطا E6 در کولر گازی اجنرال: 

خطای شیر برقی – سوختگی شیر برقی مقدار اهم شیر برقی چک شود – خرابی برد الکترونیک.

کدخطا E7 در کولر گازی اجنرال:

اشکال در سنسور خارجی دستگاه می باشد – خرابی سنسور خارجی مقدار مقاومت سنسور چک شود.

ارور E8 در کولر گازی اجنرال:

اشکال در محافظ گرمای بالا می باشد – خرابی برد الکترونیک – سوختگی محافظ گرما – فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز کولر گازی اجنرال تماس بگیرید.

کدخطا E9 در کولر گازی اجنرال:

مشکل از پمپ آب دستگاه می باشد – سوختگی پمپ آب – خرابی برد الکترونیک – فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز فاینال تکنیک تماس بگیرید.

اگر ارورها نشان از خرابی دستگاه، برد و … را داشت برای تعمیر کولر گازی اجنرال خود با مجموعه ما تماس بگیرید.

تعمیر کولر گازی اجنرال در کرج

تعمیرات مختلف کولر گازی اجنرال در تمامی زمینه‌های مختلف که در لیست زیر آمده است در کرج نیز توسط متخصصین درجه یک و کار آزموده فاینال تکنیک انجام می‌شود:

 • کولر گازی باد خنک تولید نمیکند
 • سرمای کولر گازی کم شده است
 • ریموت کنترل کار نمی کند.
 • کولر گازی گرمایش ندارد.
 • تولید صدای ناهنجار هنگام کار از پنل داخلی (اواپراتور)
 • کم شدن پرتاب باد کولر ال جی
 • آبریزش هنگام کارکرد کولرگازی
 • پرتاب آب در هنگام کاردکرد
 • روشن نشدن کولر گازی
 • نشان دادن پیغام خطا یا کد ارور کولر ال جی به محض روشن شدن
 • روشن نشدن کولر گاز و فرمان نگرفتن از ریموت کنترل کولر گازی
 • یخ زدن پنل داخلی یا اواپراتور کولر گازی
 • و …

اگر ساکن کرج و سراسر تهران هستید و نیاز به تعمیر کولر گازی اجنرال خود دارید حتما با مجموعه ما تماس بگیرید و یا فرم درخواست تعمیر کولرگازی را در داخل سایت پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود.

سرویس کولر گازی اجنرال

تعمیر کولر گازی اجنرال

کولر گازی اجنرال یکی از بهترین کولر گازی‌های عرضه شده در بازار است که از عملکرد مناسبی جهت تأمین برودت هوای منازل برخوردار است. اما با وجود این کیفیت  گاهی به مشکلاتی برخورد می کند که اگر سرویس و  تعمیر کولر گازی اجنرال را به موقع انجام ندهید ممکن است با مشکلات بیشتری مواجه شوید. درصورتی که نیازمند یک فنی کار متخصص در زمینه سرویس کولر گازی اجنرال هستید فاینال تکنیک به عنوان مرکز مجاز تعمیر کولر گازی با سال‌ها تجربه در زمینه نصب شارژ گاز ، عیب یابی، تعمیرات و سرویس کولر گازی اجنرال آماده ارائه بهترین و با کیفیت ترین خدمات به شما می باشد. شما می توانید با کمک تعمیرکاران مرکز مجاز تعمیر کولر گازی اجنرال ایرادات را در همان مراحل ابتدایی برطرف کنید، و نگرانی از بابت کند شدن عملکرد کولر گازی و توقف ناگهانی آن در گرمای طاقت فرسای تابستان نخواهید داشت!

تعمیر کولر گازی در شمال تهران

یکی از شایع ترین مشکلاتی که در روزهای گرم تابستان در محل کار یا زندگی شما ممکن است با آن مواجه شوید از کار افتان یا عیب داشتن کولر گازی تان به دلیل بروز مشکل یا سرویس نکردن ان است.

ما به خوبی درک می کنیم که گرمای شدید تابستان بسیار طاقت فرسا می‌باشد، بنابراین به عنوان یک مرکز فوق تخصصی سرویس و تعمیر کولر گازی اجنرال در صدد رفع عیب یا مشکل دستگاه شما به بهترین نحو ممکن برامدیم تا شما با اسایش بیشتری در محل زندگی خود استراحت کنید.

به شما توصیه می کنیم که در این هنگامی که به دنبال یک تعمیرکار کولر گازی اجنرال می گردید بهترین و متخصص ترین تعمیرکار را انتخاب کنید زیرا در چنین شرایطی ممکن است به یک تعمیرکار کولر گازی غیرحرفه ای اطمینان کرده و از ایشان درخواست کمک کنید. اما این نکته را در نظر بگیرید که اینکار، غیر از اینکه مشکل پیش آمده برای کولر گازی اجنرال شما را به صورت کلی و اصولی برطرف نمی کند، احتمالا باعث تحمیل هزینه های اضافی برای شما نیز می شود.

مجموعه فاینال تکنیک با 22 سال سابقه کاری در زمینه تعمیرات کولرگازی اجنرال در سراسر تهران شعب مختلف دارد و در خدمت شما عزیزان است.

فرم درخواست تعمیر فاینال تکنیک

درباره محمد رضی زاده

دیدگاه بگذارید

avatar
  تصویب  
Notify of
Call Now Buttonارتباط مستقیم با تعمیرکار