Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

دلایل تمیز نشدن ظرف ها در ماشین ظرفشویی

Reasons for not washing dishes in the dishwasher

امروزه ماشین ظرفشویی یکی از پرکارترین و گاهی اوقات یکی از دردسر ترین لوازم خانگی خانه هاست. حتما برای شما پیش آمده که در حین کار ماشین ظرفشویی شما خاموش شود و یا اینکه بعد از فرایند شستشو ظرف ها کثیف باشند. ما می‌خواهیم در این مقاله به دنبال دلایل تمیز نشدن ظرف ها در ماشین ظرفشویی باشیم.

برای تعمیر ماشین ظرفشویی باید مراحل زیر را طی کنید تا از از درست عملکردن و یا خرابی قطعه ها اطمینان حاصل کنید.

اگر ماشین ظرفشویی شما ظرف ها را خوب نمی‌شوید، حتما مطلب زیر را بخوانید.

فاینال تکنیک، مرکز اصلی و نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در تهران و کرج است که با 22 سابقه کار و متخصصین ماهر و توانمند آماده خدمت رسانی به شما است.

شماره تماس فاینال تکنیک

خرابی واشر عامل تمیز نشدن ظرف ها در ماشین ظرفشویی 

یکی از راه هایی که متوجه بشوید دلایل تمیز نشدن ظرف ها در ماشین ظرفشویی چیست، چک کردن واشر تخلیه است؛ چراکه فشار کم آب در بازوهای اسپری می تواند مقصر باشد.

برای بررسی شما باید به محل این واشر دسترسی پیدا بکنید. درست بالاتر از پروانه گردش در قسمت زیر وان ماشین ظرفشویی، محفظه تخلیه مدور قرار دارد که واشر در اطراف این محفظه قرار دارد. حتماً واشر چک کنید تا هیچ زباله ای در آن نباشد. اگر واشر ماشین ظرفشویی شما خراب است ، منطقه را تمیز کرده و یک واشر جدید جایگزین بکنید.

دلایل تمیز نشدن ظرف ها در ماشین ظرفشویی

 

خرابی بازوی اسپری دلیل تمیز نشدن ظرف ها در ماشین ظرفشویی 

ماشین های ظرفشویی معمولا دارای یک بازوی اسپری در انتها، یک دست دوم در وسط و یک بازوی دیگر در بالای ماشین ظرفشویی است.

یکی از راه هایی که متوجه بشوید دلایل تمیز نشدن ظرف ها در ماشین ظرفشویی چیست، چک کردن بازوی اسپری است.

آب از بازوی اسپری با فشار بر روی ظروف می‌پاشد. اگر بازوی اسپری وسیله شما از پلاستیک ساخته شده باشد و عملکرد خوبی هم نداشته باشد، به احتمال زیاد پیچ ​​خورده یا ترک برداشته است. اما اگر بازوی اسپری وسیله شما فلزی باشد، امکان اینکه درزهای این قطعه باز شده باشد، بیشتر است.

دقت کنید که سوراخ های هر دو نوع بازوی اسپری می‌تواند، پلاستیکی یا فلزی، مسدود شده باشد.

در ابتدا مطمئن شوید که بازوهای اسپری قادر به حرکت یکنواخت و آزاد بر روی تکیه گاه خود که بر روی بدنه ماشین ظرفشویی است، باشد..

سپس بازوهای اسپری خود را باز کرده و بررسی کنید که ترک نداشته باشند. سوراخ ها را بررسی کرده و در صورت گرفتگی آنها را تمیز کنید. تمیز کردن سوراخ ها می تواند یک کار خسته کننده باشد و سختی باشد، بنابراین فقط تعویض بازوهای گرفتگی اسپری را در نظر بگیرید.

انسداد سوراخ های بازو اسپری یک نشانه برای وجود مشکل در فیلتر ها است. پس دقیت کنید!

پیشنهاد مطالعه :  تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ در تهران - تعمیرات ظرفشویی samsung

بازوی اسپری

 

خرابی بازوی اسپری مرکزی دلیل تمیز نشدن ظرف ها در ماشین ظرفشویی

ظروف کثیف که از ماشین ظرفشویی خارج می‌شوند می‌تواند به دلیل خرابی بازوی اسپری مرکزی باشد که در بعضی از ماشین های ظرفشویی به قسمت بالای قفسه وصل شده است. این بازو آب خود را از یک ایستگاه docking  با دو خروجی که بر روی لوله آبرسانی در قسمت پشت ماشین ظرفشویی قرار دارد، دریافت می‌کند.

برای بررسی این قطعه شما اول باید از عملکرد ایستگاه docking مطمئن شوید. برای همین از محکم بودن این قطعه به لوله آبرسانی مطمئن شوید.

بعد از این فلاپرها را حرکت دهید تا مطمئن شوید به راحتی باز و بسته می‌شوند و مشکلی بوجود نیامده است. اگر فلاپر انعطاف پذیر نیست و یا قطعات پلاستیکی شکسته شده است، راهی جز تعویض آنها ندارید.

 

شماره تماس فاینال تکنیک

خرابی هلی کوپتر عامل تمیز نشدن ظرف ها در ماشین ظرفشویی 

یکی از راه هایی که متوجه بشوید دلایل تمیز نشدن ظرف ها در ماشین ظرفشویی چیست، چک کردن هلی کوپتر است. در ماشین ظرفشویی قرار است ذره های مواد غذایی روی ظروف شما توسط هلی کوپتر مواد غذایی خرد شوند.

این مواد خرد شده در قسمت تخلیه قرار می‌گیرند. اگر قسمت تخلیه مسدود شود و یا ذره های مواد غذایی وارد بازوهای اسپری شوند، می‌توانند از سوراخ های این قطعه عبور کرده باشند تا دوباره در همان جا یا روی ظروفتان قرار گیرند.

اگر ظروف در انتهای چرخه ماشین ظرفشویی کثیف مانده اند، به تخلیه پمپ نگاهی بیندازید تا ببینید که آیا مواد غذایی در آنجا گیر کرده اند یا خیر. اگر چنین است ، هلی کوپتر غذایی شما خراب است.

 

خرابی شیر ورودی آب عامل تمیز نشدن ظرف ها در ماشین ظرفشویی 

در بسیاری از اوقات، یکی از دلایل تمیز نشدن ظرف ها در ماشین ظرفشویی شکستن یکی از شیرهای آب است. شما می‌توانید از دریچه ای که معمولاً در قسمت جلوی ماشین ظرفشویی در پشت پنل دسترسی پایین وجود دارد، اطمینان حاصل کنید.

یکی دیگر از راه های اطمینان از عملکرد خوب شیرهای ورودی آب این است که شما ماشین ظرفشویی را قطع کنید و مطمئن شوید که سطح آب در هنگام گرم شدن به قسمت بخاری می‌رسد. اگر اینطور نیست، ماشین ظرفشویی را تخلیه کرده و شیر آب را جدا کنید.

یکی دیگر از راه های رفع مشکل تمیز نشدن ظرف ها در ماشین ظرفشویی، اطمینان حاصل کردن از نبود هیچ مانعی برای ورود آبی به داخل شیر است. از یک مولتی متر استفاده کنید تا بررسی کنید که شیر دارای پیوستگی الکتریکی برای باز شدن است یا نیاز به تعویض دارد.

اگر تصمیم به تعویض قطعه گرفتید حتما با ما مشروت کنید. فاینال تکنیک نمایندگی تعمیر لوازم خانگی در تهران و کرج است و شما می‌توانید به ما اعتماد کنید. تعمیر ماشین ظرفشویی خود را به ما بسپارید.

شماره تماس فاینال تکنیک

 

انسداد لوله تحویل آب عامل تمیز نشدن ظرف ها در ماشین ظرفشویی 

یکی از راه هایی که متوجه بشوید دلایل تمیز نشدن ظرف ها در ماشین ظرفشویی چیست، درست عمل نکردن بازو اسپری فوقانی است.

برای بررسی این قطعه شما اول باید لوله های تحویل آب را بررسی کنید. این لوله پلاستیکی که گاه به آن منیفولد بازوی شستشو گفته می شود، باید با بازوهای اسپری تراز باشد تا آب بتواند پمپ را به بازوها برساند.در مرحله بعد انسداد در لوله را بررسی کنید. اگر متوجه شدید که فیلتر وجود دارد، زباله هایی را که ممکن است در آنجا آب را مهار کند، از بین ببرید.

پیشنهاد مطالعه :  تعمیر ماشین ظرفشویی دوو در تهران – تعمیرات ظرفشویی دوو (daewoo)

دلایل تمیز نشدن ظرف ها در ماشین ظرفشویی

 

مسدود شدن فیلترها عامل تمیز نشدن ظرف ها در ماشین ظرفشویی 

به طور طبیعی ماشین ظرفشویی شما قرار است ذره های غذایی که از ظرف شما در ماشین ظرفشویی شسته می شود را توسط یک فیلتر خارج کند. این فیلترها می تواند در بخشی از پمپ گردش آب یا در مانیفولد بازوی شستشو قرار داشته باشد.

دقت داشته باشید که آب سخت، استفاده نامناسب از مواد شوینده و مواد غذایی می‌تواند فیلتر ها را مسدود کند. در صورت لزوم فیلتر (های) خود را تمیز کنید. اگر پاره شده یا فرسوده است، آنها را جایگزین کنید. و پس از کار بر روی فیلترهای خود، اطمینان حاصل کنید که آب کثیف سوراخ های بازوی اسپری را نیز مسدود نکرده است.

کثیفی اسپینر عامل تمیز نشدن ظرف ها در ماشین ظرفشویی 

برخی از ماشین های ظرفشویی بازوی شستشو کمتری را در قسمت بالای وان دستگاه به نام چرخش سطح شستشوی سطح سوم دارند. اگر ماشین ظرفشویی شما یکی دارد، حتماً آن را محکم نصب کنید . اگر ترک خورده است راهی جز تعویضش ندارید.

شماره تماس فاینال تکنیک

 

خرابی دستگاه پخش کننده مواد شوینده

یکی از راه هایی که متوجه بشوید دلایل تمیز نشدن ظرف ها در ماشین ظرفشویی چیست، بررسی دستگاه پخش کننده مواد شوینده است.

مواد شوینده بر چگونگی تمیز کردن ظروف شما تأثیر می گذارد. اگر از قرص یا ژل استفاده کرده اید، از مواد شوینده پدری بهتر است استفاده کنید. اگر یکی از مدل های شما موجود است مقداری مواد شوینده را وارد بخش پیش شستشو کنید.

اگر منطقه شما دارای آب سخت است ، از مواد شوینده کمی بیشتر استفاده کنید. برای اطمینان از تمیز بودن درب آن، درب داخلی ماشین ظرفشویی را در قسمت داخلی درب ماشین ظرفشویی بررسی کنید و مطمئن شوید که لولا در طول قسمت شستشوی چرخه باز نمی شود.

 

خرابی عنصر گرمایش عامل تمیز نشدن ظرف ها در ماشین ظرفشویی 

اختلال در عملکرد عنصر گرمایش، یکی از دلایل تمیز نشدن ظرف ها در ماشین ظرفشویی است.

گرمایش ماشین ظرفشویی به این معناست که دستگاه آب گرم را برای شستشو وارد می کند و عنصر گرمایش فقط برای گرم نگه داشتن آب یا حتی گرم تر کردن آن برای چرخه شستشو استفاده می‌کند.

بنابراین مطمئن شوید که آبگرمکن خانه شما در حدود 140 درجه آب را به ماشین ظرفشویی تحویل می‌دهد. اگر آب خنک تر باشد ممکن است ظرف ها تمیز نشوند. اگر خیلی گرم تر باشد ، ظروف ممکن است آسیب ببینند. قبل از روشن کردن ماشین ظرفشویی ، یک یا دو دقیقه از شیر آب گرم در سینک آشپزخانه استفاده کنید.

 

خرابی پروانه پمپ عامل تمیز نشدن ظرف ها در ماشین ظرفشویی 

خرابی پروانه پمپ از دلایل تمیز نشدن ظرف ها در ماشین ظرفشویی است.

بیشتر ماشین های ظرفشویی به صورت پروانه ای طراحی شده اند تا آب را به گردش در آورده و آن را از طریق بازوهای اسپری ارسال کنند و یک پروانه جدا کننده تخلیه جداگانه در پمپ برای خلاص شدن از شر آب در انتها وجود دارد. اگر آسیب به هاب یا باله وارد شود ، پروانه ها را می توان جایگزین کرد.

دلایل تمیز نشدن ظرف ها در ماشین ظرفشویی

نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی

هنوز مطمئن نیستید کدام قسمت خراب است؟ با تماس بگیرید تا از تعمیر شدن وسیله خود مطمئن شوید.

فاینال تکنیک، مرکز اصلی و نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در تهران و کرج است که با 22 سابقه کار و متخصصین ماهر و توانمند آماده خدمت رسانی به شما است.

finaltechnic instagramشماره تماس فاینال تکنیک

 

 

 

 

 

درباره محمد رضی زاده

دیدگاه بگذارید

avatar
  تصویب  
Notify of
Call Now Buttonارتباط مستقیم با تعمیرکار