تعمیر کمپرسور یخچال

Refrigerator Compressor Repair

همانطوری که می‌دانید کمپرسور یخچال قلب تپنده یخچال فریزر است. به همین دلیل بسیاری از عوامل یخچال در راستای بهبود عملکرد کمپرسور کار می‌کنند. به همین دلیل هر گاه یک مشکل در این وسیله بوجود بیاید ممکن است یکی از عواملی که ایراد پیدا کرده باشد کمپرسور باشد؛ پس باید به تعمیر کمپرسور یخچال بپردازید.

کمپرسور یخچال از اجزائی الکترونیکی، مکانیکی و گازهای یخچالی تشکیل شده است. هر یک از این اجزا خود به قطعات و اجزا کوچک تری تقسیم می‌شوند؛ که به همین دلیل هنگامی که نیاز به تست کمپرسور یخچال است باید هر یک از این قطعات خراب شده باشد و باید بررسی شوند.

فاینال تکنیک، مرکز اصلی و نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در تهران و کرج است که با 22 سابقه کار و متخصصین ماهر و توانمند آماده خدمت رسانی به شما است.

شماره تماس فاینال تکنیک

اگر می‌خواهید نحوه آموزش تعمیر کمپرسور یخچال فریزر را یاد بگیرید، حتما این مقاله را بخوانید.

نحوه تعمیر کمپرسور یخچال

به صورت عادی کمپرسور یخچال باید به خوبی کار فشرده کردن گاز و گردش آن را در لوله های اواپراتوی انجام بدهند. این قطعه باید گاز را در کندانسور خنک و به مایع تبدیل کند. هر گاه این فرآیندها به خوبی انجام نشود ممکن است با نشانه هایی مثل سر و صدای زیاد، بو نامطبوع، گرمی یخچال و یا لرزش زیاد، خرابی و ایراد خود را نشان دهد و در این لحظه، کمپرسور یخچال شما نیازمند تعمیر است.

بعد از شناخت از عملکرد کمپرسور یخچال بهتر است به بررسی تست ها و نحوه تعمیر کمپرسور یخچال بپردازیم.

پیشنهاد مطالعه :  علت روشن نشدن یخچال و روش برطرف کردن آن

تعمیر کمپرسور یخچال

چرا کمپرسور خاموش می‌شود و کار نمی‌کند؟

یکی از مشکلاتی که نیازمند بررسی است خاموش شدن و کار نکردن این قطعه است. این مشکل به دو روش حل می‌شود. یکی بوسیله اهم متر و دیگری به دلیل جریان کمپرسور.

تست کمپرسور به وسیله اهم متر

برای تعمیر کمپرسور یخچال باید برق یخچال را قطع کنید و سیم های کمپرسور یخچال را ابتدا چک کنید. برای این کار باید مقدار مقاومت دو سر سیم بررسی شود. در حالت نرمال مقاومت سیم پیچ کمپرسور خطی 6 تا 8 اهم است. بنابراین پایین تر و یا بالاتر بودن میزان اهم نشان دهنده خرابی کمپرسور یخچال است.

تست جریان کمپرسور و تعمیر کمپرسور یخچال 

جریان موجود در کمپرسور تقریبا یک آمپر است. برخی از مواقع به دلیل گرفتگی مدار به دلیل سرمایش بالا، بالا رفتن فشار گاز در ورودی و یا به دلیل خرابی کمپرسور، سیم پیچ کمپرسور جریان اضافی می‌کشد. برای همین شما می‌توانید با بررسی جریان کمپرسور به وجود مشکل در این قطعه برسید و مشغول تعمیر کمپرسور یخچال بشوید.

تست کمپرسور یخچال بصورت مستقیم

برای تعمیر کمپرسور یخچال لازم است کمپرسور یخچال را به منبع مستقیم برق اتصال دهید و سلامت آن را تست کنید. البته این روش باید ظرف مدت چند ثانیه انجام شود و فورا برق قطع شود. در صورت سالم بودن کمپرسور یخچال، به راحتی کار خواهد کرد. البته باید از یک خازن 8 میکرو فارادی برای این تست استفاده شود تا کمپرسور یخچال از شدت بالای برق شهری آسیب نبیند.

تعمیر کمپرسور یخچال

بررسی خرابی کمپرسور از روی بدنه و ظاهر

یک از راه های بررسی کمپرسور روغن موجود در این وسیله است. روغن موجود در کمپرسور یخچال روشن و تمیز است. برای همین اگر در هنگام شستشو و تمیزی کمپرسور روغن این قطعه سیاه و کدر باشد نشان می‌دهد که کمپرسور خراب شده و باید تعویض شود. در شرایط عادی که کمپرسور کار خود را انجام می دهد، روغن تمیز است و نیازی به تعویض این روغن مثلا در دوره های بازدید یخچال نیست.

پیشنهاد مطالعه :  تعمیر ساید بای ساید فریجیدر – تعمیر یخچال Frigidaire

 

تعمیر کمپرسور یخچال

شما می‌توانید با بررسی موارد زیر به خرابی کمپرسور پی ببرید:

  • سیم کشی بین برد و کمپرسور یخچال
  • سیم های برق کمپرسور
  • فن کندانسور
  • فن اواپراتور
  • نشتی گاز کمپرسور
  • گرفتگی و انسداد لوله مویی
  • اضافه شارژ گاز کمپرسور
  • جام کردن پیستون کمپرسور

و …

شماره تماس تعمیر کار کمپرسور یخچال

همینطور که بیان شد خرابی کمپرسور یخچال بر اثر زیاد کار کردن است. به همین دلیل زمانی که کمپرسور دچار مشکل شود همیشه نشانه‌ های ظاهری در کنار ارورهای نوع پیشرفته یخچال، این موضوع را به خوبی نشان می‌دهند. اما خاطرتان باشد که بهترین روش برای تشخیص خرابی و تعمیر کمپرسور یخچال استفاده از کارشناسان متخصص و ماهر این رشته است.

فاینال تکنیک، مرکز اصلی و نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در تهران و کرج است که با 22 سابقه کار و متخصصین ماهر و توانمند آماده خدمت رسانی به شما است.

اگر فکر می‌کنید از عهده رفع خرابی کمپرسور یخچال فریزر خود بر نمی‌آیید، اصلا نگران نباشید. با متخصصین ما تماس بگیرید تا در کمترین زمان ممکن قطعه شما تعمیر شود. و تعمیر یخچال ساید بای ساید شما به خوبی شکل گیرد.

 

finaltechnic instagramشماره تماس فاینال تکنیک

0/5 ( 0 نظر )
درباره محمد رضی زاده

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید