Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

دلیل بوی بد ماشین ظرفشویی

the smell of dishwasher

قطعا شما از آن دسته از افرادی هستین که بوی بد ماشین ظرفشویی شما را اذیت می‌کند. به همین دلیل ما قصد داریم در این مقاله راه های رفع علت بوی بد ماشین ظرفشویی را به شما یاد بدهیم تا بتوانید در منزل با کمترین هزینه ماشین ظرفشویی خود را تعمیر کنید.

در ضمن، شما می‌توانید برای تعمیر لوازم خانگی خود با ما تماس بگیرید و یا با خواندن مقاله های ما، نحوه تعمیرات لوازم خانگی را در منزل یاد بگیرید.

شماره تماس فاینال تکنیک

راه های رفع بوی بد ماشین ظرفشویی

اگر از علت بوی بد ماشین ظرفشویی خود مطلع نیستید و از بوی وسیله خود رنج می‌برید حتما مقاله زیر را بخوانید.

کثیفی فیلتر؛ علت بوی بد ماشین ظرفشویی

یکی از راه هایی که میتوان با انجام دادنش بوی بد ماشین ظرفشویی را از بین برد، تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی است. فیلتر وسیله شما بیشترین سهم را در ایجاد بوی بد ماشین ظرفشویی دارد.

جمع شدن ذرات ریز و درشت مواد غذایی و گیر کردن آنها در فیلتر ماشین ظرفشویی در مدت زمان طولانی باعث بوی بد ماشین ظرفشویی می‌شود. این ذرات مواد غذایی در محیط گرم و مرطوب می‌توانند بوی بدی را ایجاد کنند.

برای تمیزی فیلتر دستگاه لازم است آنرا از داخل وسیله جدا کنید. برای دسترسی به فیلتر، دندانه‌دار کردن پایین را بیرون بیاورید، سپس فیلتر را خارج کنید. فیلتر را با صابون و آب گرم در ظرف‌شویی خود بشویید.

علت بوی بد ماشین ظرفشویی

کثیفی محفظه، علت بوی بد ماشین ظرفشویی

داخل درب و دیوارهای داخلی دستگاه را برای رفع بوی بد ماشین ظرفشویی بشویید.

از علت بوی ماشین ظرفشویی میتوان به کثیفی بدنه دستگاه اشاره کرد. برای همین یکی از راهکارهایی که پیشنهاد می‌شود، شستن بدنه داخل و درب و دیوار های دستگاه ماشین ظرفشویی شما است.

بوی بد ممکن است از چرکی که در داخل ماشین ظرف‌شویی انباشته‌شده است باشد.

برای تمیزی محفظه داخلی ماشین ظرفشویی یک دستمال و صابون بیشتر لازم نیست. برای همین شما از یک دستمال یا برس و آب‌ صابون داغ استفاده کنید.

پیشنهاد مطالعه :  تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ در تهران - تعمیرات ظرفشویی samsung

اگر چرکی که انباشته‌شده قابل‌حذف نیست می‌توانید با استفاده از برخی از پاک‌کننده‌های خانگی آشپزخانه برای حذف و از بین بردن آن‌ها استفاده کنید.

علت بوی بد ماشین ظرفشویی

کثیفی واشر درب، علت بوی بد ماشین ظرفشویی

واشر درب را برای رفع بوی بد ماشین ظرفشویی بشویید.

همانطوری که ذکر شد یکی از علت بوی بد ماشین ظرفشویی، کثیفی واشر درب است. رطوبت، کناره‌ها و جداره‌های درب و مخزن ماشین ظرف‌شویی را فرا می‌گیرد و باعث ایجاد بوی بد می‌شود. به همین دلیل می‌توان یکی از راهکار های از بین بردن بوی بد ماشین ظرفشویی را شستن واشر درب و مخزن دانست.

در ضمن، سینی‌های ظرف‌شویی دستگاه خود را تمیز کنید. هرچند که بعید است بوی بد ماشین ظرفشویی از آنها باشد.

شما می‌توانید جهت تعمیر ماشین ظرفشویی و یا لوازم خانگی خود با تماس بگیرید.

شماره تماس فاینال تکنیک

از بین بردن بوی بد ماشین ظرفشویی به‌وسیله سرکه و سودا

اگر قصد از بین بردن علت بوی بد ماشین ظرفشویی بدون استفاده از مواد شیمیایی موجود در بازار دارید، از سرکه و سودا استفاده کنید. سرکه و سودا به دلیل خاصیت از بین برنده ای که دارند می‌توانند به برطرف کردن بوی بد و ناخوشایند ماشین ظرفشویی کمک نمایند.

یک فنجان سرکه سفید را در طبقه بالا ماشین ظرف‌شویی قرار دهید و سپس دستگاه را روشن کنید. هرچند سرکه بوی بدی دارد اما به دلیل خاصیتی اسیدی که دارد باعث از بین رفتن بوی بد ماشین ظرفشویی می‌شود.

توجه کنید که ماشین ظرفشویی شما خالی باشد. بعد از اطمینان حاصل کردن دستگاه را یک دور کامل اجرا کنید. سرکه باعث تخریب هرگونه باقی مانده مواد غذای و آلودگی که منجر به بوی بد است، می‌شود.

اگر قصد استفاده از سودا دارید باید اول یک چرخه شستشو اضافی اجرا کنید. دقت کنید که برای رفع تمام سودا باید آب داغ باشد. توجه کنید که دور شستشو ماشین ظرفشویی باید کوتاه باشد.

انسداد شلنگ، علت بوی بد ماشین ظرفشویی

شلنگ تخلیه را برای انسداد بررسی کنید تا از شر بوی بد ظرفشویی خلاص شوید

دیگر علت بوی بد ماشین ظرفشویی انسداد شلنگ است. پس توجه کنید که در صورت ایجاد بوی بد در ماشین ظرفشویی، شلنگ تخلیه را بررسی کنید.

یکی از راه های اطمینان از انسداد شلنگ تخلیه این است که پس از هر چرخه شستشو مقداری آب در انتهای ماشین ظرف‌شویی شما وجود داشته باشد.

پیشنهاد مطالعه :  تعمیر ماشین ظرفشویی دوو در تهران – تعمیرات ظرفشویی دوو (daewoo)

گاهی اوقات شلنگ جرم نگرفته و صرفا خم شده است. این خم شدگی باعث محدود شدن آب می‌شود. برای بررسی انسداد شلنگ ماشین را از دیوار فاصله بدهید و سپس شلنگ را چک کنید. راه حل پاکساری ترکیب یک قاشق غذاخوری صابون و یک ظرف بزرگ یا سطل پر از آب گرم است.

راه های تعمیر و رفع بوی بد ماشین ظرفشویی

در ضمن، شما می‌توانید برای اینکه علت بوی بد ماشین ظرف‌شویی را از بین ببرید از راهکارهای زیر استفاده کنید:

نگه‌دارنده قفسه‌ها را برداشته و آن‌ها را برای غذای گیرکرده بررسی کنید. با استفاده از یک اسفنجی که به آب‌صابون آغشته شده است، هرچه را که پیدا کرده‌اید پاک‌کنید. از بین بردن باقی‌مانده‌های صابون با شستن اسفنج و پاک کردن قفسه‌ها و نگه‌دارنده‌ها با استفاده از آب پاک صورت می‌گیرد.

درب ماشین ظرف‌شویی را با یک مسواک قدیمی یا یک برس کوچک که درون محلول صابون قرار می‌گیرد پاک‌ کنید. ذرات غذایی اغلب در اطراف واشر لاستیکی، لولا و پایین درب قرار می‌گیرند و این ذرات می‌تواند بوی ناخوشایندی را ایجاد کنند که این مخلوط می‌تواند این بو را از بین ببرد. محل آلودگی را با یک اسفنج مرطوب تمیز کنید.

ظروفی که می‌خواهید در دستگاه قرار دهید ابتدا کاملا پاک‌کنید و سپس در قفسه جای دهید.

همه‌ی افرادی که از ماشین ظرف‌شویی استفاده می‌کنند احساس می‌کنند که پاک کردن ظروف و قرار دادن آن‌ها در ماشین ظرف‌شویی لازم نیست؛ اما اگر بخواهید کار درست و صحیح را انجام دهید بهتر است ابتدا ظروف را کاملا از مواد ریز و درشت تمیز کرده و سپس در دستگاه قرار دهید.

اگر شما این کار را انجام دهید، شاهد یک شستشو عالی خواهید بود. و اگر این کار را طولانی مدت انجام دهید دیگر شاهد بوی نامطبوع نخواهید بود. به این دلیل که دیگر مواد غذایی درون دستگاه باقی نخواهند ماند.

بنابراین یکی از نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید تمیز کردن ظروف خود از باقیمانده مواد غذایی است.

 

علت بوی بد ماشین ظرفشویی

شماره تماس نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی

هنوز مطمئن نیستید علت بوی بد ماشین ظرفشویی چیست؟ با تماس بگیرید و تعمیر ماشین ظرفشویی خودتون رو به ما بسپارید.

فاینال تکنیک، مرکز اصلی و نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در تهران و کرج است که با 22 سابقه کار و متخصصین ماهر و توانمند آماده خدمت رسانی به شما است.

finaltechnic instagramشماره تماس فاینال تکنیک

درباره محمد رضی زاده

دیدگاه بگذارید

avatar
  تصویب  
Notify of
Call Now Buttonارتباط مستقیم با تعمیرکار