Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

تعمیر موتور لباسشویی

Washing engine repair

امروزه ماشین لباسشویی به عنوان یکی از مهمترین وسایل لوازم خانگی به حساب می‌آید. اما گاهی اوقات این وسیله در حین کار خاموش می‌شود و دست شما را در پوست گردو می‌گذارد! به همین دلیل تعمیر ماشین لباسشویی به عنوان یکی از مهمترین مهارت های  لازم امروز لوازم خانگی به حساب می‌آید. ما در این مقاله قصد داریم دلایل خرابی موتور لباسشویی و راه‌های تعمیر موتور ماشین لباسشویی بگوییم و آموزش بدهیم در صورت خرابی چه کارهایی بکنید تا موتور ماشین لباسشویی درست شود و یا از آسیب بیش از اندازه جلوگیری شود.

شما می‌توانید به متخصصین فاینال تکنیک به عنوان یکی از مراکز اصلی و نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی با 22 سال سابقه اعتماد کنید و تعمیر لوازم خانگی خود را به ما بسپارید.

شماره تماس فاینال تکنیک

تعمیر موتور ماشین لباسشویی

موتور به عنوان قلب تپنده، حساسیت ها و ظرافت های ویژه ای دارد که به صورت تخصصی و با استفاده از دستگاه های مدرن عیب یابی و تعمیر در نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی انجام می گیرد. به همین دلیل نمی‌توان تعمیر موتور ماشین لباسششویی را پشت گوش انداخت و باید سریعا به مشکل موتور رسیدگی کرد.

باید به یاد داشته باشیم که تنها تعمیر برای قطعاتی لازم است که مفید واقع شوند. این بدین معناست که با تعمیر قطعات می شود عملکرد اولیه دستگاه را به دست آورد.

تعمیر یا تعویض موتور ماشین لباسشویی از جمله خدمات تخصصی است که از دست هر تعمیرکاری ساخته نیست. گاه دیده شده که تعمیر موتور با اینکه به درستی انجام گرفته است اما باز هم عملکرد دستگاه اولیه باز نگشته است. در این حالت راهی جز تعویض قطعه نیست.

تعمیر موتور ماشین لباسشویی

انواع موتور ماشین لباسشویی

قبل از بیان راه های تعمیر موتور ماشین لباسشویی، بهتر است با انواع موتور های ماشین لباسشویی آشنا شوید. به طور کلی موتورهای بکاررفته در ماشین‌های لباسشویی را می‌توان به سه نوع موتور  DC، موتورهای القایی آسنکرون و در نهایت موتورهای اونیورسال تقسیم کرد.

پیشنهاد مطالعه :  تعمیر ماشین لباسشویی ویرپول در تهران - تعمیرات لباسشویی ویرپول (Whirlpool)

موتورهای DC موتورهایی هستند که بدون ذغال، تسمه و پولی کار می‌کنند و خوشبختانه طول عمر بالایی نیز دارند. شرکت های بزرگی از این موتور از ماشین های لباسشویی خود استفاده می‌کنند، برای مثال می‌توان شرکت ال جی را نام برد.

یکی دیگر از موتور های موجود در بازار موتور القایی آسنکرون است. جالب است بدانید این نوع از موتور ها امکان چرخش کند و سریع را به ماشین لباسشویی می‌دهند. یکی از ویژگی های این موتور، این است که برای کار کردن نیاز به خازن دارند.

موتور دیگر، موتور اونیورسال است که در مدلهای الکترونیکی و الکترومکانیکی مورد استفاده قرار می‌گیرند. از ویژگی خاص این موتور می‌توان به تاکوژنراتور ناشاره کرد. تنظیم دور موتور در این قطعه توسط یک تاکوژنراتور انجام می‌شود.

تعمیر موتور ماشین لباسشویی

پس از معرفی و آشنایی این موتور ها، بدیهی است که تعمیر هر یک دارای روشی خاص است. ادامه مطلب را بخوانید تا با انواع روش تعمیر موتور آشنا شوید. در صورت نیاز می‌توانید جهت تعمیر موتور ماشین لباسشویی خود با فاینال تکنیک تماس بگیرید.

شماره تماس فاینال تکنیک

علائم خرابی موتور ماشین لباسشویی

مطلع شدن از خرابی ماشین لباسشویی فقط دارای نشانه هایی است که شما با مطلع شدن از این نشانه ها می‌توانید به خرابی ماشین لباسشویی پی ببرید.

شما با متوجه شدن موارد زیر می‌توانید به خرابی موتور ماشین لباشویی پی ببرید و اقدام به تعمیر آن بکنید:

پمپ نشدن آب و نچرخیدن ماشین

پمپ شدن آب و نچرخیدن ماشین

عدم چرخاندن لباس‌ها توسط ماشین لباسشویی

خشک نشدن لباس‌ها

بروز مشکل در هر چرخه

اولین کار بعد از دیدن هر یک از خرابی های بالا، خاموش کردن دستگاه است. برای همین دستگاه را از برق بکشید و دیگر با ماشین لباسشویی کار نکنید. سپس با کارشناسان فاینال تکنیک تماس بگیرید.

شماره تماس فاینال تکنیک

تعمیر موتور ماشین لباسشویی و دلایل خرابی آن

برای تعمیر ماشین لباسشویی سطلی در موتور آن‌ها گیربکس موجود را به کار انداخته و با چرخاندن سبد شستشو و ایجاد نیروی پمپ ماشین، وسیله را برای شستشوی آماده می‌کند.

اما داستان در ماشین های لباسشویی اتوماتیک کمی متفاوت است. در این ماشین ها موتور، وظیفه به کار انداختن سبد شستشو را از طریق تسمه، برعهده دارند. در این حالت از اشکال و خرابی معمولا موتور با صدایی وزوز همراه است.

پیشنهاد مطالعه :  تعمیر ماشین لباسشویی دوو در تهران - تعمیرات لباسشویی دوو (daewoo)

پس اگر موتور ماشین لباسشویی اتوماتیک شما صدای وزوز داشت، یعنی دچار اشکال و خرابی شده است. گاها این صدای وزوز هم با بوی خفیف سوختگی همراه است. اما شما می‌توانید جهت اطمینان، تسمه های محرک و پمپ را از موتور جدا کرده و دوباره موتور را روشن کنید. اگر صدای وزوز و بوی سوختگی را مجددا متوجه شدید پس یعنی به طول قطع موتور خراب است.

دقت کنید در موتورهای دایرکت درایو برای فهمیدن این موضوع باید پمپ و کوپلینگ را از گیربکس جدا کنید. سپس موتور را روشن کنید، اگر روشن شدن با موفقیت همراه بود یعنی مشکل از گیربکس است ولی اگر روشن نشد یعنی مشکل از موتور ماشین لباسشویی شما است. به طور خلاصه برای یافتن علت خرابی موتور ماشین لباسشویی، به ترتیب پمپ و گیربکس را به موتور وصل کرده و روشن کنید.

توجه کنید که در هنگام کار با موتور احتیاط کنید. زیرا مدارالکتریکی و قطعات متحرک موتور حساس هستند و در صورت خرابی، شمارا به دردسر می‌اندازد.

موتور ماشین لباسشویی اتوماتیک، با تسمه سبد را به حرکت در می‌آورد.. برای همین اول تسمه را جدا کنید و سپس موتور را روشن کنید. در صورت روشن شدن ماشین، مطمئن شوید که سبد آزادانه می‌چرخد و چیزی بین آن و دیگ گیر نکرده است. در صورت نیاز به سرویس‌های تخصصی مرتبط با تعمیر موتور ماشین لباسشویی می‌توانید با کارشناسان ما در فاینال تکنیک تماس بگیرید.

دقت کنید که اساس تعمیر و تعویض موتور ماشین های لباسشویی این است که نتواند خودش آزادانه بچرخد.

تعمیر موتور ماشین لباسشویی

شماره تماس نمایندگی تعمیر موتور ماشین لباسشویی

فاینال تکنیک نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در تهران و کرج است که با 22 سال سابقه آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است. کافی است به تکنسین های درجه یک ما اعتماد کنید و تعمیر وسایل برقی خود را به ما بسپارید.

finaltechnic instagramشماره تماس فاینال تکنیک

درباره محمد رضی زاده

دیدگاه بگذارید

avatar
  تصویب  
Notify of
Call Now Buttonارتباط مستقیم با تعمیرکار